Lubuskie na 5. miejscu wśród najbardziej romantycznych województw (STATYSTYKI)

0
218
fot. Love photo created by freepik - www.freepik.com

Dzisiaj walentynki, więc mamy dla Was “statystyczny” smaczek. Zespół analityków Picodi.com postanowił sprawdzić statystyki wyszukiwań „romantycznych” fraz w internecie i stworzyć ranking najbardziej romantycznych województw Polski. Przesłał je do nas i jak wynika z raportu województwo lubuskie uplasowało się na 5. miejscu.

Wyszukiwane miłosne frazyNa liście fraz, które wzięliśmy pod lupę, były m.in. „walentynki”, „wyznanie miłości”, „romantyczna kolacja”, „kwiaty”, „niespodzianka” i inne, z którymi kojarzą się walentynki. Częstotliwość wpisywania tych fraz do wyszukiwarki wzrasta w okresie przed walentynkami w całej Polsce. Jednak, w niektórych miejscach zainteresowanie sprawieniem przyjemności drugiej osobie rośnie bardziej, a w niektórych wyraźnie mniej – informuje zespół analityków Picodi.com.

Najmniej i najbardziej romantyczni

 

Jak się okazuje najbardziej romantyczni Polacy mieszkają na północy kraju – w Podlaskiem, Kujawsko-Pomorskiem i Warmińsko-Mazurskiem. W tych województwach wzrost popularności fraz związanych z Walentynkami i wpisywanych do wyszukiwarki był największy. Wśród wszystkich 16 województw najmniejsze zainteresowanie Walentynkami i wszystkim, co z nim jest związane, wykazują mieszkańcy Wrocławia i Dolnego Śląska (16. miejsce). Niezbyt romantyczna okazała się też Warszawa z Mazowszem (15. miejscu) oraz Kraków z Małopolską (14. miejsce). Z kolei województwo lubuskie znalazło się w pierwszej piątce.

fot. Grafika przygotowana przez Picodi.com

Uwagi metodologiczne od Picodi.com

Badanie polegało na porównaniu wzrostu popularności poszczególnych słów kluczowych w okresie styczeń-luty 2019 r. na podstawie danych archiwalnych wyszukiwarki Google (poprzez narzędzie Keyword Planner).

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here