Zostanie wybudowana nowa droga. Powstanie na terenie Lubuskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego

0
739
Lubuski Park Przemysłowo Technologiczny
fot. UM

Dziś (26.02), miało miejsce podpisanie umowy na wybudowanie drogi na terenie Lubuskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego w Nowym Kisielinie. Obecnie piaszczysta, nierówna droga ma zamienić się w ulicę z prawdziwego zdarzenia.

Nowa droga dla firm

Jak podkreśla prezydent miasta, firm w LPPT przybywa, dlatego budowa nowej drogi jest niezbędna. – To kolejna inwestycja w strefę przemysłową i rozwój miasta. To jest coś, co obiecaliśmy kilka lat temu. Nowa strefa przyciąga nowych przedsiębiorców, a to kolejne miejsca pracy – powiedział prezydent Janusz Kubicki. – Wierzę, że dzięki tej drodze do końca tego lub połowy przyszłego roku, cały teren strefy będzie już zagospodarowany – dodał prezydent. Nowa droga to inwestycja głównie dla firm i pracowników, ponieważ ma ona prowadzić do hal i fabryk, znajdujących się na terenie strefy.
W ramach inwestycji ma powstać m.in.: zatoka autobusowa z peronem, chodniki dla pieszych, skrzyżowanie, oświetlenia, kanalizacja deszczowa i sanitarna.

Znany wykonawca

Koszt inwestycji to 10. 773. 000 zł. Pieniądze na realizacje zadania pochodzą z budżetu miasta. Wykonaniem inwestycji zajmie się Przedsiębiorstwo Drogowe „Kontrakt” SP. z o.o. Ta sama firma, która realizowała remont ul. Boh. Westerplatte.  – Tym razem będzie to łatwiejszy remont niż na ul. Bohaterów Westerplatte. Nikt nie będzie nam tak często jeździł po placu budowy – skomentował Karol Jankowski, prezes zarządu firmy „Kontrakt”.
Termin realizacji inwestycji – sierpień 2018.

fot. UM

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here