Lubuska policja monitoruje Odrę z brzegu, wody i powietrza (ZDJĘCIA)

0
124
fot. Lubuska Policja

Lubuscy stróże prawa aktywnie współpracują z innymi służbami i instytucjami monitorując Odrę z brzegu, wody i powietrza. – Funkcjonariusze informują o zagrożeniach jakie mogą się wiązać z wchodzeniem do Odry, zabezpieczają rejon działania podmiotów odpowiedzialnych za pobieranie próbek wody oraz śniętych ryb, a także sprawdzają respektowanie wprowadzonego zakazu wstępu do rzeki – informuje Karol Florczaks z KWP w Gorzowie Wlkp.
Policja monitoruje Odrę

Policyjne patrole już od kilku dni czynnie biorą udział w minimalizowaniu skutków związanych z sytuacją na Odrze. – W akcji biorą udział policyjni wodniacy, którzy monitorują rejon rzeki i przekazują informacje odpowiednim służbom w celu usunięcia śniętych ryb z wody. Te same zadanie mają funkcjonariusze wykorzystujący policyjny śmigłowiec, który codzienne patroluje trudno dostępne miejsca na rzece – informuje policja.  Kolejnym wykorzystywanym elementem jest policyjny dorn, który świetnie się spisuje w sprawdzaniu biegu rzeki z powietrza. – Funkcjonariusze czynnie działają również na brzegu rzeki, informując mieszkańców znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie z Odrą o zaistniałym zagrożeniu oraz zakazie wstępu do wody – wyjaśnia Karol Florczak.
Przypominamy, że Komendant Główny Policji generalny inspektor Jarosław Szymczyk wyznaczył nagrodę w wysokości 1 miliona złotych za wskazanie osoby odpowiedzialnej za zanieczyszczenie Odry lub posiadającej istotne informacje mogące doprowadzić do jej ustalenia. Informacje można przekazywać dzwoniąc pod specjalnie uruchomiony numer telefonu – 600 940 690.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here