Lotnisko Zielona Góra-Babimost. Trwają prace nad zimową siatką połączeń lotniczych

1
426
fot. ZielonaNews.pl

Port Lotniczy Zielona Góra-Babimost od początku 2023 roku odnotował znaczny wzrost liczby odprawionych pasażerów w porównaniu z analogicznym okresem przedpandemicznym. – Dużym zainteresowaniem podróżnych cieszyła się wakacyjna siatka połączeń z lubuskiego lotniska – informuje Zespół Rzecznika Prasowe PPL. 

W  porcie lotniczym w Zielonej Górze, w ciągu trzech pierwszych kwartałów 2023 roku obsłużono łącznie 44.276 tys. pasażerów. – To o blisko 20 tys. więcej niż w tym samym okresie przedpandemicznego 2019 roku. W każdym kwartale w 2023 roku odnotowano większą liczbę pasażerów korzystających z usług lotniska niż 4 lata temu. We wrześniu Lotnisko Zielona Góra-Babimost odprawiło 6.625 tys. pasażerów – informuje PPL. 

W tegorocznym sezonie wakacyjnym, od czerwca do września, lubuski port odprawił ponad 28 tys. osób czyli o prawie 12 tys. więcej niż w tożsamym okresie 2019 roku. – Podróżni mieli okazję skorzystać nie tylko z lotów krajowych do Warszawy, Krakowa i Gdańska, ale również z rejsów regularnych do Zadaru w Chorwacji i czarterowych do Antalyi w Turcji oraz Taby w Egipcie – wymienia PPL 

Aktualnie trwają prace nad zimową siatką połączeń lotniczych z lubuskiego lotniska. Sezon Zima w lotnictwie rozpoczyna się już pod koniec października, wraz ze zmianą czasu.

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Świetnie, a od grudnia wszystkie połączenia kolejowe Regio Zielona Góra – Wrocław będą realizowane z obowiązkową przesiadką w Głogowie. Może by tak zrobić lotnicze połączenie Zielona Góra – Wrocław? No, śmiało!

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here