Lotnisko w Babimoście stawia namiot do tirażu, podróżnych przybywa

0
337
fot. ZielonaNews.pl
Na lotnisku w Babimoście kolejne zmiany dotyczące walki z epidemią. Postawiony zostanie specjalny namiot do tirażu. Lubuski port chwali się również optymistyczną liczbą obsłużonych pasażerów w I kwartale.

Będzie namiot na 20 metrów

Kierujący lotniskiem w Babimoście wprowadzają kolejne procedury w związku z walką z epidemią. Teraz pojawi się nowy, specjalny namiot halowy z utwardzoną podłogą o wymiarach 15×20 m. Ma on zwiększyć komfort podróżnych i pomóc w sprawnej realizacji planowanych przez samorząd województwa działaniach na polu rozwoju połączeń wakacyjno-czarterowych oraz uruchomieniem kolejnych regularnych połączeń na nowych kierunkach.

W tej chwili namiot ma pomóc w obsłudze podróżnych wylatujących do Warszawy. Dzięki niemu będzie więcej miejsca do obsługi pasażerów w związku z wymaganiami sanitarnymi dotyczącymi epidemii. Po jej ustaniu namiot będzie służył do organizacji wydarzeń promocyjnych.

Optymistyczne dane

Urząd Lotnictwa Cywilnego podaje, że port w Babimoście jest jedynym w Polsce, który odnotował za I kwartał 2020 r. wzrost liczby obsługiwanych pasażerów o 53,4 proc. w stosunku do I kw. 2019 r., mimo trudnych warunków panujących w branży lotniczej. Samorząd Województwa planuje także rozwój siatki połączeń europejskich w kolejnych latach.

Nowe połączenia miałyby być obsługiwane przez Polskie Linie Lotnicze LOT oraz niskobudżetowych przewoźników lotniczych. Są już plany rozwoju lotniska, w tym rozbudowy i przystosowania terminali do wzrastającej liczby obsługiwanych podróżnych, w Urzędzie Marszałkowskim na najbliższe lata.

Źródło: Urząd Marszałkowski Zielona Góra

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here