Lotnisko w Babimoście rozbuduje się. Są plany by latać do Skandynawii, Chorwacji i na Ukrainę

1
1375
fot. ZielonaNews.pl

Lotnisko w Babimoście jest nieczynne od połowy. Ponowne otwarcie zaplanowane jest na 17 maja. Urząd Marszałkowski przedstawił jednak plany rozwoju.
Wakacyjne loty z Babimostu

Z powodu pandemii Covid-19 od marca nie polecimy z lotniska w Babimoście. Mimo to samorząd województwa kupił i zamontował na terenie lotniska specjalny namiot  aby powiększyć powierzchnię terminala. – Ma to także związek z planami rozwoju połączeń wakacyjno-czarterowych oraz uruchomienia regularnych połączeń lotniczych do Skandynawii. Dodatkowo namiot może być w przyszłości wykorzystany do organizacji wydarzeń promocyjnych i rekreacyjnych z udziałem nawet 200 osób – czytamy na stronie urzędu marszałkowskiego.

Kolejne kierunki europejskie

Urząd przedstawił także plany na przyszłość. Chce by zwiększyła się siatka połączeń o kolejne kierunki europejski. Na razie trwają rozmowy z przewoźnikami. Gdzie miałyby odbywać się loty? Wstępnie wskazuje się m.in. Ukrainę, czy porty skandynawskie. Brana jest także pod uwagę rozbudowa siatki regularnych połączeń wakacyjnych i czarterowych. Być może z Babimostu polecimy do Chorwacji.

Rozbudowa lotniska w Babimoście
Poza rozwojem siatki połączeń planowane są także zmiany w infrastrukturze. – W bieżącym roku rozpoczęły się prace zmierzające do budowy terminala odlotów w Porcie Lotniczym Zielona Góra/Babimost. Inwestycja dotyczy rozbudowy powierzchni terminala z obecnych 350 m2 o dodatkową powierzchnię 900 m2. Inwestycja przyczyni się do wzrostu konkurencyjności w stosunku do innych regionalnych portów lotniczych. Dzięki temu możliwe będzie zwiększenie liczby pasażerów oraz atrakcyjności inwestycyjnej regionu – informuje Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, lubuskie.pl

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here