Lotnisko Babimost: Udaremniona próba zamachu bombowego

0
481
Loty z Babimostu
fot. fanpage Lotnisko Zielona Góra-Babimost

Udaremniona próba zamachu bombowego w naszym porcie lotniczym. W sobotę, 23 czerwca br. pasażerowie porannego rejsu z Zielonej Góry do Warszawy zostali ewakuowani przez obsługę lotniska przez nieodpowiedzialne zachowanie jednego z podróżnych.

Próba zamachu bombowego na lotnisku w Babimoście

– Mężczyzna podczas kontroli bezpieczeństwa kilkakrotnie stwierdził, że posiada przy sobie materiały wybuchowe. Błyskawicznie zareagowała służba ochrony lotniska, która zatrzymała mężczyznę, a następnie przekazała w ręce policji. Zachowanie mężczyzny okazało się głupim żartem, którego konsekwencje będą kosztowne, nie wykluczając dodatkowo odpowiedzialności karnej – informuje Lotnisko w Babimoście. 

Przez ten incydent, pasażerowie porannego lotu zostali narażeni na niedogodności w postaci ewakuacji z terminala odlotów i wyprowadzenia przez obsługę lotniska w wyznaczone miejsce. Samolot do Warszawy bezpiecznie wystartował, ale z dwugodzinnym opóźnieniem.

– Ku przestrodze informujemy, że nasz port lotniczy jest pełnoprawnym lotniskiem międzynarodowym, na którym stosowane są takie same procedury zachowania bezpieczeństwa podróżnych, jak na innych światowych lotniskach. Oznacza to, że wszelkie tego typu nieodpowiedzialne incydenty będą surowo karane – wyjaśniają władze lotniska.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here