Lipstick & lollipop 3.0. Wystawa fotograficzna o przewrotnej naturze kobiety

0
185

Lipstick & lollipop 3.0 to niezwykła wystawa fotograficzna, która jest inspirowana malarstwem i plakatem filmowym, które przedstawiają przewrotną naturę kobiety. Wernisaż odbędzie się dziś, 11 kwietnia, o godz. 18.00.

– Zdjęcia są ułożone w cyklach. Cykle wykorzystują różne techniki fotograficzne i graficzne. Są na przykład zdjęcia przeniesione na szyby, wystawione na blaszkach, wydruki wielkoformatowe, polaroidy – wyjaśnia Paweł Janczaruk i zaprasza na wystawę, którą będzie można oglądać do 25 kwietnia w Galerii Na Dole przy ul. Wiśniowej na Wydziale Artystycznym w Instytucie Sztuk Wizualnych UZ.

 

Inspiracje:
Balthus, Natalia LL, Milton H. Greene, Bert Stern, Jean-Honore Fragonard, Francois Boucher, Lolita, American Beauty, Get Stankiewicz, Marylin Monroe, Julia Roberts, Lindsay Lohan, Sigmar Polke, Graham Ovenden, Miley Cyrus.

Malowanie tego, co ma się przed oczami, to sposób przybliżania się do boskości.
Balthus

„Nieprzyzwoite” to częstokroć tylko synonim „niezwykłego”; że wielkie dzieło sztuki jest, oczywiście, zawsze oryginalne, a tym samym z natury swej musi okazywać się mniej czy bardziej szokującym zaskoczeniem.
Vladimir Nabokov – Lolita

Często mam przed oczami ten obraz, który ja jedna jeszcze widzę i o którym nigdy nie mówiłam. Jest zawsze obecny i podziwiam go w milczeniu. Ze wszystkich, które mnie przedstawiają, gdzie siebie rozpoznaję, on właśnie podoba mi się najbardziej. Jestem sobą oczarowana.
Marguerite Duras – Kochanek

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here