Letnie koncerty filharmoników w Zamku Książąt Lubomirskich w Lubniewicach

0
200
fot. materiały prasowe

Nie tylko w najbliższą sobotę, ale również za tydzień, 7 sierpnia, w Zamku Książąt Lubomirskich w Lubniewicach zabrzmi muzyka w wykonaniu filharmoników gorzowskich. Koncerty połączone będą ze zwiedzaniem neorenesansowych, zwykle zamkniętych dla zwiedzających wnętrz.

Zamek Książąt Lubomirskich wraz z Pałacem Książąt Lubomirskich tworzą razem kompleks pałacowo – zamkowo – parkowy. Obiekty położone są po dwóch stronach malowniczego jeziora Lubiąż w Lubniewicach.

Pałac Książąt Lubomirskich powstał pod koniec XVIII wieku w stylu klasycystycznym. Był on siedzibą rodu von Waldow und Reitzenstein. Ta hrabiowska rodzina od wielu wieków zasiedlała te tereny i to oni właśnie byli budowniczymi Zamku Książąt Lubomirskich po drugiej stronie jeziora.

Oba obiekty są własnością rodziny Książąt Lubomirskich, a Zamek Książąt Lubomirskich funkcjonuje jako prywatna rezydencja rodzinna.

Od 2020 roku posiadłość jest czasowo otwarta dla zwiedzających. Dzięki współpracy z Fundacji Książąt Lubomirskich z Filharmonią Gorzowską, zwiedzanie tego wyjątkowego obiektu połączone zostanie z ekskluzywnymi koncertami muzyki klasycznej.

– Dzięki tej współpracy uda nam się połączyć dwie kulturalne inicjatywy. Zwiedzanie tego wyjątkowego obiektu połączone z koncertem muzyki klasycznej będzie z pewnością unikatowym wydarzeniem, zwłaszcza, że w sali balowej będziemy mogli gościć tylko 40 melomanów – mówi Joanna Pisarewicz, dyrektor Filharmonii Gorzowskiej.

W najbliższą sobotę, 31 lipca w Zamku Książąt Lubomirskich wystąpi kwartet smyczkowy złożony z muzyków Orkiestry Filharmonii Gorzowskiej. Koncert będzie pełną nastrojowych brzmień muzyczną opowieścią w rytmie tanga. Złożą się na nią m.in. najpiękniejsze tanga i milongi argentyńskiego kompozytora Astora Piazzolli. Koncert ten będzie równocześnie hołdem złożonym samemu  Piazzolli, którego 100. rocznicę urodzin obchodzimy w tym roku.

Dla wszystkich chętnych, którzy nie zdążyli kupić biletu na ten koncert Filharmonia Gorzowska ma dobrą wiadomość. Z powodu dużego zainteresowania melomanów taką ofertą, zdecydowano o zorganizowaniu kolejnego koncertu. W sobotę 7 sierpnia w zamkowych wnętrzach wystąpi kwartet smyczkowy „Con Amabile”, który wykona aranżacje najbardziej znanych światowych przebojów muzyki rozrywkowej i filmowej.

Bilety na koncert dostępne są w kasie Filharmonii Gorzowskiej oraz online na stronie internetowej instytucji. Z uwagi na specyfikę tego miejsca do sprzedaży przygotowano jedynie 40 biletów. Każdy z biletów upoważniać będzie do koncertu oraz zwiedzania zamkowych wnętrz.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here