Lekcja solidarności ze strajkującymi nauczyciel(k)ami. Dziś odbędzie pikieta

8
510
fot. ZielonaNews.pl

Dziś o godzinie 16.00 na placu przy Filharmonii Zielonogórskiej odbędzie się Lekcja solidarności ze strajkującymi nauczyciel(k)ami, czyli pikieta mająca okazać wsparcie i solidarność. Organizują ją Anita Kucharska Dziedzic Z Wiosny i Aleksandra Mrozek z Nowoczesnej. Obie są nauczycielkami.

– Spotykamy się, by okazać solidarność i wsparcie protestującym nauczycielkom i nauczycielom walczącym o godną płacę i godność zawodu, o polską oświatę!
Oświata jest kluczowa dla przyszłości państwa i społeczeństwa, musi się stać ponadpartyjną sprawą. Naprawić oświatę musimy wspólnie. A najpierw, solidarnie, trzeba wesprzeć nauczycieli! – wyjaśniają organizatorki.Wydarzenie można śledzić na Facebooku: Lekcja Solidarności ze strajkującymi nauczyciel(k)ami

 

PODZIEL SIĘ

8 KOMENTARZE

  1. Wsparcie Aleksandry Mrozek z nowoczesnej wszystko jasne, podpalacze opozycji 🙂 pachnie polityką i tylko polityką a nauczyciele to mięso armatnie i zakładniki.

  2. Dzieci i młodzież są zakładnikami 🙁
    Rząd bierze już nauczycieli na przetrzymanie.
    Każdy dzień bez pracy to 100zł mniej w portfelu na maj.

  3. Zlikwidować kartę nauczyciela! Wprowadzić 40g tydz pracy (jak wszyscy pozostali obywatele) a nie ze po 18g przepracowanych nauczyciele maja placone nadgodziny. Pensje wypłacane z gory, trzynastki, karpiowe, nagrody! Urlopu na ratowanie zdrowia, dotaki mieszkaniowe… Zlikwidować! Półetatowcy a pensje jak za cały do tego wszystko”na papierze” gdzie wielu pracowników placone ma pieniądze do ręki z pominięciem ZUS-u, US. W ZG to standard.

  4. Do tego nauczyciele którzy maja etaty w paru szkołach, w każdej z nich biorą”trzynastki” i “karpiowe”… I gdzie tu bieda?

  5. Tylko prywatyzacja i zapewne się okaże że 50% “nauczycieli” jest niepotrzebnych . A reszta może potrafi nauczyć młodych ludzi gdzie jest Lubuskie .

  6. Piter zostań nauczycielem też będziesz miał eldorado. A nauczyciele są za 40 godzinnym tygodniem pracy , w tych godzinach wywiadówki, sprawdzanie prac, okienka, rady pedagogiczne, tzw zespoły, wycieczki, nie zapominaj o licznościach klas itd. Piter – piszesz to co wiesz , ale nie wiesz co piszesz.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here