Leasing samochodu – kluczowe informacje które warto wiedzieć

0
134
fot. materiały prasowe

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że wypożyczenie czy kupno samochodu to nie jedyne opcje, jakie można podjąć. Coraz większą popularnością zaczyna cieszyć się leasing samochodów używanych oraz nowych. Zresztą nie tylko samochody można wziąć w leasing – przedmiot leasingu może być różny. Co jednak warto wiedzieć zanim złoży się wniosek leasingowy? Gdzie znaleźć więcej informacji dotyczących umowy leasingu i tego, jakie warunki trzeba spełnić?

1. Leasing samochodu – czym jest i co warto o nim wiedzieć?

2. Ubezpieczenie w przypadku umowy leasingowej – co jest niezbędne?

3. Leasing finansowy, leasing konsumencki i leasing operacyjny – czym się różnią?

4. Ile kosztuje leasing samochodu – ile płaci się w przypadku leasingu?

5. Podpisanie umowy leasingowej – gdzie znaleźć więcej informacji o tym jakie ubezpieczenia są potrzebne?

Leasing samochodu – czym jest i co warto o nim wiedzieć?

Umowę leasingową podpisuje się pomiędzy leasingodawcą finansującym np. bankiem a leasingobiorcą – osobą, która będzie korzystała z samochodu przez określony czas płacąc przez ten czas miesięczne raty. Umowa leasingu nie wymaga od leasingobiorcy kupna samochodu na własność. Czy takie rozwiązaniem ma jakieś zalety? Mnóstwo. Przede wszystkim nie trzeba się o nic martwić, ponieważ płaci się wyłącznie za użytkowanie samochodu. Na twoich barkach nie będzie więc spoczywała odpowiedzialność za kredyt. Ponadto, każdy kto chce wziąć samochód w leasing ma możliwość wybrania pojazdu z wielu, różnych które są dostępne.

Ubezpieczenie w przypadku umowy leasingowej – co jest niezbędne?

Decydując się na leasing samochodu warto jest pamiętać o formalnościach, o których można dowiedzieć się chociażby ze strony ubezpieczenia24. Jako leasingobiorca masz obowiązek ubezpieczyć auto, które bierzesz w leasing. Nie możesz pominąć więc OC. A co z assistance czy NNW? One nie są obowiązkowe, ale warto je mieć wykupione, dla własnej wygody i własnego spokoju.

Leasing finansowy, leasing konsumencki i leasing operacyjny – czym się różnią?

Wiele osób zastanawia się nad tym, na czym polegają różne formy leasingu – np. leasing operacyjny czy finansowy. Przede wszystkim ich podstawa jest taka sama: w użytkowanie leasingobiorcy zostaje dany przedmiot (samochód), który można używać w zamian za spłacenie rat leasingowych. Główną różnicą jest to, że w leasingu operacyjnym przedmiot wypożyczony jest własnością leasingodawcy, a więc najczęściej banku, z kolei w leasingu finansowym, przedmiot jest zapisany jako środek trwały na leasingobiorcę.

Ile kosztuje leasing samochodu – ile płaci się w przypadku leasingu?

Ile kosztuje wzięcie samochodu w leasingu? Wkład własny może wynosić naprawdę różną ilość pieniędzy. Od 0,5% do nawet 45% wartości pojazdu, który chce się wynająć. Z kolei comiesięczny koszt wynajmu może wynosić od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy, w zależności od tego, jak drogie auto chce się wynająć. Im więcej normalnie auto kosztuje, tym więcej trzeba zapłacić.

Podpisanie umowy leasingowej – gdzie znaleźć więcej informacji o tym jakie ubezpieczenia są potrzebne?

Jeżeli interesuje cię leasing samochodu osobowego to z pewnością zastanawiasz się nad tym, gdzie możesz dowiedzieć się na ten temat. Informacji zawsze warto poszukać właśnie przez internet, ponieważ w ten sposób jest ona najłatwiej dostępna. Wystarczy, że wejdziesz chociażby na stronę ubezpieczenie24.org/ubezpieczenie-samochodu-w-leasingu-formalnosci-procedury-zasady/ a będziesz mieć szersze pojęcie o tym, jakie ubezpieczenie musisz wykupić, jeżeli leasing samochodowy jest tym, na czym ci zależy.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here