Ławki, drewniany pomost, nowe chodniki. Park przy Focus Mall zmienia się (ZDJĘCIA, WIDEO)

3
1346
fot. ZielonaNews.pl

Raptem miesiąc temu byliśmy w Parku Sowińskiego znajdującym się nieopodal Focus Mall, a to co dziś zastaliśmy przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Park znacznie się zmienił. (Zobacz, jak wyglądał Park Sowińskiego miesiąc temu)

Park Sowińskiego zmienia się

Większość chodników już jest gotowa. Zamontowano małą architekturę w postaci ławek i koszy na śmieci. Jest także drewniany pomost przy zbiorniku, a budowlańcy robili wykopy pod automatyczny system nawadniający trawę. – Jeszcze dwa miesiące i wszystko będzie gotowe. Do zamontowania jest fontanna na zbiorniku, będzie także fontanna w chodniku, w miejscu gdzie stał pomnik, a ten z kolei będzie o kilka metrów przesunięty – poinformował nas kierownik budowy.  W parku zostanie zamontowany także monitoring. Czekamy także na nowe nasadzenia. Mają pojawić się byliny, hortensje i budki lęgowe dla ptaków, nietoperzy a także poidełka dla ludzi i zwierząt.

Inwestycję wykonuje firma Excalo Driling, a koszt modernizacji parku to 4,5 mln zł.

 

PODZIEL SIĘ

3 KOMENTARZE

  1. Wygląda bardzo ciekawie, na “wow” przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać (kwiaty, trawa, krzewy itp.) Mnie “rzucił” się brak ławek wokół trójkąta widocznego na zdjęciu nr2, w rzeczywistości też wygląda jakby tam czegoś brakowało. Ale zaczekajmy do końca

  2. Bardzo ładnie,poczekajmy na “kosmetykę” i będzie OK. Tytuł artykułu ” Park przy Focus Mall ” jakoś tu nie pasuje szanowna redakcjo.”PARK SOWIŃSKIEGO”, oczywiście tak.Trochę zapędziliście się.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here