Lato Muz Wszelakich. Nie nudź się latem! Co się będzie działo?

0
863
fot. Mirosław Materek

Przed nami kolejny tydzień z Latem Muz Wszelakich. – Tym razem będzie również naukowo, ponieważ w sobotę odbędzie się już VI Piknik Naukowy Centrum Nauki Keplera – informuje Marta Blonkowska z ZOK. 

20 lipca, środa

17.00-19.00 nie nudzę się latem, Tradycje winiarskie Zielonej Góry, spacer z przewodnikiem Elżbietą Kaszyńską Lubuskie Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych (miejsce zbiórki pl. Bohaterów, godz. 16.45)

21 lipca, czwartek

17.30  potańcówki w parku, Zielonogórski Ośrodek Kultury-filla w Starym Kisielinie (Pałac w Starym Kisielinie)
18.00 z książką na leżaku, spotkanie z… Aleksandrą Radomską autorką książki Mam wątpliwość, WIMBP im. C. Norwida (sala im. Janusza Koniusza) w Zielone(j) gramy
19.00 w Zielone(j) gramy Jerzy Grzechnik W przebojowym koncercie… Zielonogórski Ośrodek Kultury (Amfiteatr przed Filharmonia Zielonogórską)

22 lipca, piątek

11.00 bajki, bajdy, banialuki Słowik, Teatr Cztery Kąty, Zielonogórski Ośrodek Kultury (Ogród Botaniczny)
19.00 muzyczne lato w Cafe Noir, Wojewódzki Przegląd Młodych Zespołów (Cafe Noir)

23 lipca, sobota

 

12.00-18.00 piknik naukowy Centrum Nauki Keplera (parking przy Centrum Przyrodniczym)
20.00 muzyczne lato w Cafe Noir koncert muzyki POP Anity Kulak-Czyż (Cafe Noir)
20.00 bluesowe noce, Tipsy Drivers & Harp Friends, Klub Piekarnia Cichej Kobiety/bilety
21.00 okno na muzykę Żydowski szmonces, Park Książęcy w Zatoniu
21.30 rodzinne kino letnie, Paddington, Pałac w Starym Kisielinie

24, lipca, niedziela

10.00 relaks na sportowo z Elżbietą Tatarczuk, Dolina Geśnika-plaża
12.00 rodzinny piknik muzyczny Bardzo Fajny Klaun oraz DJ Gleba, Dolina Geśnika-plaża
17.00 koncert Orkiestry Dętej Zastal, Amfiteatr przed Filharmonią Zielonogórską)
Poniżej znajdziecie opisy wybranych wydarzeń, które przygotował ZOK:
 21.07 – Jerzy Grzechnik – W przebojowym koncercie …, 19.00 PLAC PRZY FILHARMONII ZIELONOGÓRSKIEJ
fot. materiały prasowe ZOK

Jerzy Grzechnik – wokalista, aktor musicalowy. Stypendysta Akademii Wokalno-Aktorskiej Aero Folkehojskole w Danii. Laureat debiutów Opolskich 2008, uczestnik programów telewizyjnych (m.in. the Voice of Poland, Twoja Twarz Brzmi Znajomo, Jaka to Melodia, Przebojowa Noc i Złota Sobota), gra w kilkunastu produkcjach warszawskiego teatru Studio Buffo (m.in. główną rolę Jana w legendarnym musicalu Metro, w Romeo i Julii, Piotrusiu Panie, Policie oraz Wieczorach tematycznych i spektaklach muzycznych). Zagrał również Ernsta Lubitscha, główną męską rolę, w niemieckojęzycznej adaptacji musicalu Polita w Stuttgarcie. Autor tekstów i melodii. Producent kilkunastu teledysków. W 2017 roku wydał autorską płytę „Przeze mnie, o mnie” oraz skomponował i zaśpiewał wielogłosową ścieżkę muzyczną do radiowej adaptacji „Widm w Mieście Breslau” Marka Krajewskiego w reżyserii Mariusza Malca. Zagrał również we wspomnianej sztuce. Wziął także udział w dwóch widowiskach muzyczno-teatralno-telewizyjnych „Niezłomni” oraz „Wolność we Krwi”, grając w nich główne role. Pojawił się także w kilku odcinkach serialu „Na dobre i na złe” oraz nagrał jedną z żydowskich pieśni Rocco de Shabos do filmu dokumentalnego „Niepamiętnik”. Zagrał także w trzech widowiskach ekologiczno-akrobatyczno-musicalowych w ramach produkcji BOHEMA HOUSE: „W Plastikowym Cyrku Doktora Dolittle” (główna rola), w „Calineczka – magia tkwi w naturze” oraz w „Blamażu Klimatycznym” (na motywach „Opowieści Wigilijnej” Dickensa). Jerzy Grzechnik prowadzi również warsztaty artystyczne, organizuje wieczory muzyczne oraz występuje gościnnie w rozmaitych projektach muzycznych oraz koncertach – również telewizyjnych (ostatnio chociażby w „(Nie)zakazanych Piosenkach” z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego, czy w Koncercie Poetyckim Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu 2021).

22.07 – „Słowik” Teatr 4 kąty, 11.00 Ogród Botaniczny

W ogrodach cesarz Chin mieszka mały, niepozorny ptaszek, który okazuje się największym skarbem cesarstwa. O słowiku piszą poematy i pieśni na całym świcie. O tym, jak wielką moc ma śpiew ptaka, wkrótce przekona się i cesarz. Słowik zamieszka w pałacu, ale nie na długo. Na dworze pojawi się mechaniczny, drogocenny dubler. Czy aby na pewno jest on w stanie zastąpić słowika?

23.07 – PADDINGTON, reż. Paul King, godz. 21.30 Pałac w Starym Kisielinie

fot. materiały prasowe ZOK

Któż nie zaopiekowałby się małym sympatycznym misiem siedzącym samotnie na wielkim dworcu kolejowym? Państwo Brown z dziećmi bez wahania przygarnęli uroczego niedźwiadka w czerwonym kapeluszu i…. odtąd już nic nie było jak dawniej. Do Londynu Miś Paddington przybył w tajemniczy sposób aż z Peru, ale ta podróż to dopiero początek przygód niezwykłego zwierzaka. Spokojne życie Jonathana Browna i jego siostry będzie teraz pełne nie tylko prześmiesznych sytuacji, ale i niesamowitych, magicznych zdarzeń.

23.07.2022 ŻYDOWSKI SZMONCES, godz. 21.00 Park Książęcy Zatonie

fot. materiały prasowe ZOK

Jakub Kotowski – skrzypce

Janusz Lewandowski – kontrabas

Bartłomiej Stankowiak – fortepian

W koncercie zabrzmią utwory utrzymane w klezmerskim nastroju, okraszone żydowskim humorem. Całość moderować będzie Jakub Kotowski

23.07 – VI Piknik Naukowy- Nauka ponad granicami, parking przy Centrum Przyrodniczym

fot. materiały prasowe ZOK

Centrum Nauki Keplera zaprasza na szósty Piknik Naukowy, który odbędzie się w Zielonej Górze, w sobotę 23 lipca.

Data 23 lipca została wybrana nie przypadkowo, gdyż dokładnie w tym dniu NASA ogłosiła odkrycie planety typu ziemskiego – Kepler 452b, zatem rocznica tego wydarzenia jest najlepszym momentem na organizację VI Pikniku Naukowego CNK.

Tegoroczna edycja pikniku odbędzie się pod hasłem: „Nauka ponad granicami”. Wszystkie działania związane z tym wydarzeniem zrealizowane zostaną na parkingu przy Centrum Nauki Keplera Centrum Przyrodniczym w godzinach: 12:00 – 18:00.  Zaplanowano powstanie 4 stref tematycznych:

Stefa 01 – Kosmos, Strefa 02 – Przyroda, Strefa 03 – Eksperyment, Strefa 04 – Partnerzy. W każdej

z tych stref dla naszych gości przygotowaliśmy liczne atrakcje oraz pokazy i doświadczenia naukowe. Nasza impreza adresowana jest do wszystkich, a szczególnie zapraszamy rodziny z dziećmi.

23 lipca z okazji naszego święta, ekspozycję interaktywną wewnątrz Centrum Nauki Keplera Centrum Przyrodniczego będzie można zwiedzić bezpłatnie. Do wstępu będzie upoważniał darmowy bilet, który w dniu imprezy będzie można pobrać w punkcie informacyjnym (ilość biletów wstępu ograniczona).

Piknik Naukowy Centrum Nauki Keplera stał się imprezą cykliczną, która na stałe wpisała się w letnią ofertę kulturalną miasta. Wydarzenie to w wyraźny sposób utrwala w świadomości mieszkańców Zielonej Góry, jak i regionu istnienie naszego centrum nauki.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here