Kwietne motyle pojawiły się w mieście (ZDJĘCIA)

4
367
fot. ZGK

Na rondzie koło urzędu miasta pojawiły się piękne instalacje kwietnie w postaci motyli. Ile ich jest? – Cztery przyleciały. Jeden duży dwa średnie, jeden malutki. Czy cała rodzinka – mówi żartobliwie Krzysztof Sikora, dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej. Instalacje wykonała spółdzielnia socjalna. Koszt to 45 tys. zł. Ale na tym nie koniec akcji kolorowania Zielonej Góry.

Kolorowa Zielona Góra

– W Zielonej Górze pojawi się również ukwiecenie na ul. Boh. Westerplatte. Mamy też pozamawiane wiszące kosze z kwiatami – mówił K. Sikora. Wzrastają także łąki kwietne, – Są w parku przy ul. Jaskółczej i ul. Ogrodowej w parku kolejarza. Tam jest wydzielone miejsce pod płachtą. Wysialiśmy łąkę fundacją Łąka. Druga jest w okolicach ronda przy ul. Botanicznej. Te łąki już niebawem powinny cieszyć oko mieszkańców – wyjaśniał Sikora. Pomysł łąk pojawił się w budżecie obywatelskim. Co prawda nie zdobył wystarczającej popularności, ale miasto postanowiło zrealizować pomysł.  –  Staramy się także patrzeć na to, co ludzie zgłaszają i wkomponować takie inicjatywy w nasze działania. Łąki kwietnie miały pewne poparcie i myślę, że będą one taką ciekawostką w tym naszym projekcie kolorowania Zielonej Góry – tłumaczy Sikora.

 

PODZIEL SIĘ

4 KOMENTARZE

  1. Bardzo ładne. Oby jak najwięcej kwiatów i innych roślin było w naszym mieście.

  2. Wielkie słowa uznania!! dla Prezesa Sikory i jego Załogi za cięcie traw i “Kolorową” Zieloną Górę. Od lat miasto nie wyglądało tak dobrze. Ale zawsze może być lepiej , Panowie zabierzcie się też za pozarastane chodniki , trawa je zarasta i są coraz węższe .
    Rekordzistą jest chyba chodnik na ul. Działkowej w niektórych miejscach w 50% jest zarośnięty trawą.

  3. Do redakcji.
    Dodajcie możliwość pełnoekranowego wyświetlania fotek.
    Byłbym dźwięczny

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here