Policja w Zielonej Górze organizuje kurs samoobrony

0
301
kurs samoobrony dla osób niewidomych i niedowidzących
fot. KMP Zielona Góra

Kurs samoobrony dla osób niewidomych i niedowidzących, podopiecznych Fundacji „Szansa dla Niewidomych” oddział Zielona Góra, organizuje Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze, wspólnie z Urzędem Miasta w Zielonej Górze oraz Polską Akademią JU JITSU organizuje.

Kurs samoobrony dla osób niewidomych i niedowidzących

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze przy wsparciu Urzędu Miasta Zielona Góra zorganizowała kurs samoobrony dla osób niewidomych i niedowidzących – podopiecznych Fundacji „Szansa dla Niewidomych” oddział Zielona Góra. Wczoraj odbyło się kolejne spotkanie grupy ćwiczącej z trenerami z Polskiej Akademii JU JITSU – Soke Eugeniuszem Sikorą oraz Sensei Aldoną Twaróg.

Soke Eugeniusz Sikora jest trenerem I klasy Ju Jitsu i założycielem Polskiej Akademii Ju Jitsu. Współpracuje z Polską Policją od wielu lat szkoląc i doskonaląc policjantów w technikach interwencji. Sensei Aldona Twaróg jest instruktorem Ju Jitsu i posiadaczką 1 dana.

Kurs wpiera Urząd Miasta

Organizacja kursu możliwa jest dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Miasta Zielona Góra. Zorganizowanie tego wyjątkowego szkolenia wymagało także przygotowania ze strony trenerów – doskonalone są bowiem techniki samoobrony możliwe do zastosowania głównie w pozycji stojącej. Każde zajęcia praktyczne poprzedzone są także krótkim wykładem dotyczącym bezpiecznych zachowań w życiu codziennym prowadzonym przez policjantów z KMP w Zielonej Górze.

W ramach nawiązanej współpracy pracownicy fundacji będą także prowadzić szkolenia dla policjantów i pracowników Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze z obsługi osób niewidomych i niedowidzących.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here