Kurier vs poczta – jakie są różnice, co warto wybrać?

0
84
fot. materiały prasowe

Robiąc zakupy w sklepach internetowych klienci mają bardzo duży wybór odnośnie formy dostawy towaru. To samo dotyczy samodzielnego wysyłania paczek. Do tradycyjnych i najpopularniejszych form nadawania przesyłek należą oczywiście firmy kurierskie oraz poczta. Czym różnią się od siebie te usługi i którą lepiej wybrać?

Zalety wyboru kuriera

Założeniem firm kurierskich jest dostarczanie przesyłek do odbiorców szybciej, niż robi to Poczta Polska. W większości przypadków tak właśnie się dzieje. Oczywiście wybór firmy kurierskiej zazwyczaj wiąże się z wyższą opłatą niż za podobną usługę świadczoną przez pocztę. Dużą zaletą wyboru kuriera jest również fakt, że paczka z pewnością zostanie niezależnie od swoich rozmiarów dostarczona pod wskazany adres. Standardowe usługi pocztowe wymagają niestety udania się po większą paczkę do najbliższej placówki.

Jednak korzyści wynikających z wyboru kuriera jest więcej. Warto zwrócić uwagę, że przewoźnicy oferują szerszy zakres usług niż tradycyjna poczta. Klienci, którym szczególnie zależy na czasie, mogą zdecydować się na przesyłkę ekspresową, która powinna dojść do adresata następnego dnia roboczego. W grę wchodzi ponadto dostarczenie paczki w sobotę, a także w określonych godzinach. Za te usługi również należy dopłacić.

Kurierzy dają swoim klientom, a przede wszystkim odbiorcom większą elastyczność niż poczta. Przesyłkę można w wygodny sposób monitorować, więc adresat paczki wie, o której godzinie powinien być w domu lub w innym wskazanym miejscu. W ostatnich latach niemal standardem stało się, że kurier przed przybyciem do odbiorcy informuje go o tym, o której godzinie można spodziewać się wizyty. Klienci, którzy wybierają pocztę, mają zazwyczaj tylko jedną szansę, aby odebrać ją w domu. Gdy nikogo nie ma na miejscu, listonosz zostawił awizo. W przypadku większości kurierów standardem są natomiast dwie próby doręczenia.

Korzyści wynikające z wyboru poczty

Rozbudowana oferta firm kurierskich nie oznacza, że usługi pocztowe stały się przeszłością. Warto zaznaczyć, że ich dużą zaletą jest niższa cena niż w przypadku większości kurierów, jednak wybierając pocztę należy liczyć się z tym, że dostarczenie przesyłki zajmie nieco więcej czasu. Gdy klientowi się nie spieszy, nie stanowi to poważnej bariery. Jednocześnie Poczta Polska wychodzi naprzeciw coraz wyższym oczekiwaniom klientów udostępniając usługi Pocztex Ekspres i Pocztex Kurier. Standard jest dość zbliżony do działania firm kurierskich, ponieważ paczka trafia do adresata w ciągu 2-4 dni roboczych. W pierwszym przypadku zostanie ona odebrana od nadawcy, a w drugim należy ją zanieść na pocztę.

Kurier czy poczta? Zdecyduj na portalu Sendit!

Niezależnie od tego, czy wybierasz firmę kurierską, czy usługi pocztowe, możesz wiele zaoszczędzić na swoich wysyłkach. Odwiedź portal Sendit – brokera kurierskiego, który umożliwia wypełnienie formularza i zapoznanie się w jednym miejscu z ofertami poszczególnych przewoźników, w tym Poczty Polskiej. Później wystarczy wybrać najbardziej atrakcyjną ofertę zyskując korzystne rabaty. Więcej na temat usługi można przeczytać na stronie: https://www.sendit.pl/firmy-kurierskie/fedex/bialystok.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here