Kupujesz nieruchomość? Sprawdź licytacje komornicze w Warszawie!

0
28
fot. materiały prasowe

Chcąc kupić dom, mieszkanie, działkę, a także lokal firmowy, zwróć uwagę na licytacje komornicze. Sprzedawane są na nich przeróżne nieruchomości zlokalizowane w całym kraju. Oznacza to, że możesz nabyć wymarzone lokum w dowolnym miejscu i w niższej niż rynkowa cenie. Choć musisz pamiętać, że ostateczna kwota będzie zależeć od liczby oferentów i składanych przez nich propozycji. Sprawdź, czy warto skorzystać i dowiedz się, jak przebiegają licytacje!

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jak wziąć udział w licytacji komorniczej,

  • jakie nieruchomości kupisz od komornika,

  • dla kogo zakup na licytacji to dobre rozwiązanie.

Licytacja komornicza krok po kroku

Planujesz zakup nieruchomości od komornika? Oto co powinieneś zrobić:

  • sprawdź aktualne obwieszczenia – znajdziesz w nich licytacje komornicze w Warszawie i innych miastach,

  • zapoznaj się z treścią księgi wieczystej wybranej nieruchomości,

  • skorzystaj z możliwości oględzin,

  • wpłać wadium w wymaganej wysokości,

  • zgłoś się w wyznaczonym terminie na licytację i zaproponuj swoją cenę.

⚠️ Uwaga!

Wadium to rękojmia stanowiąca warunek wzięcia udziału w licytacji komorniczej. Wynosi ona 10% ceny wywoławczej i jest obligatoryjna. Jednak jeżeli nie pojawisz się na licytacji lub wygra ją inny oferent, odzyskasz wpłacone pieniądze. W przypadku, gdy to Ty dokonasz przybicia, kwota będzie zaliczona na poczet sumy pozostałej do zapłaty ⚠️

Jakie nieruchomości sprzedaje komornik?

Są to zarówno obiekty mieszkalne – domy i mieszkania, jak i działki. Nie brakuje lokali usługowych, handlowych, kompleksów biurowych i wypoczynkowych, a nawet hal produkcyjnych i magazynów. Nieruchomości zlokalizowane są w całym kraju, niektóre w centrach dużych miast, co zachęca do zakupu.

Kto może kupować od komornika?

Właściwie każdy, kto ukończył 18 lat i nie znajduje się w grupie osób wykluczonych z licytacji (w tej grupie należy wymienić komornika, osobę zadłużoną będącą właścicielem licytowanej nieruchomości i ich rodziny, a także licytantów, którzy nie spełnili warunków poprzedniej licytacji). Jest to propozycja dla inwestorów dysponujących wystarczającą ilością gotówki – będzie ona potrzebna na wpłatę rękojmi i późniejsze, terminowe uiszczenie opłaty za nieruchomość.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here