Kubicki o remontach: korki są konsekwencją skuteczności prezydenta miasta

11
979
fot. ZielonaNews.pl

Remonty w Zielonej Górze trwają w najlepsze. Końca nie widać, a co chwilę słychać o nowej inwestycji miasta. – Robimy dużo i się bardzo z tego cieszę. To ogromny sukces, że udało nam się pozyskać tak dużo pieniędzy na inwestycje, na które czekaliśmy od lat. Trasę Aglomeracyjnym wytyczno w ubiegłym wieku, w latach 60. Wszyscy mówili “trza trza trza budować” i nikt nie rozpoczął. Ja ją w końcu realizuję – mówił podczas audycji radia Index, Prezydent na 96 Fm, Janusz Kubicki, włodarz Zielonej Góry.

Praca za miliony wre

Trudno się nie zgodzić, bo gdzie by nie spojrzeć tam się coś dzieje. Ul. Zjednoczenia jest przebudowywana, ul. Dworcowa i Batorego nieprzejezdna, kilka parków w mieście zostało już zmodernizowanych, w części trwają prace, a widok koparek i dołów na Wzgórzu Winnym nikogo już nie dziwi. – Przez dziesiątki lat wszyscy mówili “weźmy się się i zróbcie”. I w tej chwili mamy pewne utrudniania, ale te utrudnienia zawsze były. Niestety nasz system komunikacyjny będzie coraz bardziej napięty, bo przybywa samochodów – wyjaśniał Kubicki.

Przypomniał także sytuację na ul. Dworcowej z ubiegłego roku. – Jeśli chodzi o ul. Dworcową, to pamiętam krzyki ludzi po tym jak ją zalało w tamtym roku. Słyszałem: Ty weź się Kubicki za robotę, żeby tę Dworcową nie zalewało”. Więc robimy, to czego mieszkańcy oczekiwali. Ale ci sami, którzy krzyczeli wtedy “Kubicki weź się opamiętaj i zrób coś z tą ulicą”, teraz krzyczą: “coś Ty Kubicki zrobił, taki korek”. Więc jakbym się nie obrócił,  zawsze można mnie kopnąć lub uderzyć – skwitował prezydent. Ale podkreślał, że korki są konsekwencją skuteczności prezydenta miasta, który wywalczył dziesiątki milionów na remonty i budowę nowych dróg. – Jestem dumny z tego co robimy i będę dalej walczył o pieniądze dla miasta – podsumował.

PODZIEL SIĘ

11 KOMENTARZE

 1. Szanowny Panie Prezydencie życzę Panu również takiej skuteczności w egzekwowaniu od wykonawców wyznaczonych terminów zakończenia prac.
  Pozdrawiam

 2. Ciekawe czemu prezydent tak nie walczył przez całe 3 kadencje, czyli 12 ostatnich lat? Teraz nagle grunt pod nogami zaczął się palić i wszystko trzeba rozryć, żeby sparaliżować miasto w jednym roku. Ups, no tak, że idą wybory na jesieni, to przypadek i wcale władzy z rączek nie chce się wypuścić. No, ale mieszkańcy mają przyklaskiwać, a jak chcą utyskiwać, to we własnych domach. Widać w magistracie planowania nie uczyli a tylko sztuczek i marketingu przedwyborczego. Także pozostaje nam tylko się przyglądać i przemęczyć do najbliższej jesieni / zimy.

 3. Ta trasa aglomeracyjna to chyba kpina, jest źle zaprojektowana, przewężona miejscami bez pasa bezpieczeństwa a na Dworcowej mimo sporego miejsca będzie dalej jedynie jedna jezdania! Tyle kasy na to i tak spartolona inwestycja

 4. Świetne działania, zablokować całe miasto… czasem Yanosik pomoże znaleźć jakiś ciekawy objazd, czasem wyjechać wcześniej, żeby ominąć godziny szczytu. Trza sobie radzić

 5. Autopromocja jakże żenująca. Remonty – oczywiście tak, ale odcięcie całej północnej strefy bez zakończonej ul Aglomeracyjnej to nieporozumienie, i nie jest to powód do dumy.

 6. Przestańcie narzekać głupi ludzie. Sami gówno byście zrobili, a tak coś się dzieje w naszym, pięknym mieście. Sam mam problemy z dojazdem do pracy, ale nie narzekam. Cieszę się, że już wkrótce będę mógł śmigać bez przeszkód przez łącznik Dworcową, Batorego i al. Zjednoczenia. Jak coś Wam się nie podoba, to przenieście się do lasu, w którym nie ma remontów/modernizacji. (…) Panie Kubicki: BRAWO! Tak trzymaj facet 🙂

 7. Jestem jak najbardziej ZA!
  Remonty muszą być już się przyzwyczaiłem do korków przestałem narzekać.
  Z tego co zauważyłem narzekają głównie przybysze o wiadomych rejestracjach.
  Tak trzymać BUDOWAĆ BUDOWAĆ.

 8. zdecydowanie Pana popieram . z roku na rok pojazdów przybywa i nie ma co czekac z modernizacją która była zaplanowana. mimo utrudnień nie jest jednak tak tragicznie i musimy okazać troche cierpliwości i zrozumienia. Panie Prezydencie tak trzymać!!!

 9. Łubu dubu! Byle wszystko na hurrra przed wyborami. Sparaliżować komunikację, przygotować wodotryski, niech lud się bawi. Brawo prezydent, ludzi ma w głębokim poważaniu, ale teraz gdy idą wybory, to oczywiście wszystko dla wyborców: babeczki, grad remontów, walka z komarami, festyny (Walentynki, zaraz Dzień Dziecka – tym razem nawet będzie 2-dniowy!). Byle się kręciło. A gdyby ktoś miał wątpliwości, to i tak za nasze, tzn. z podatków mieszkańców wszystko finansujemy.
  To pisałem ja Falubaz, czyli FZ.

 10. Korki i to większe (choć bez remontów) są w Poznaniu czy Wrocławiu…
  W Zielonej Górze są nazwijmy to przestoje w ruchu kołowym…

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here