“Ktoś może zginąć przez banery wyborcze”. Miasto wyjaśnia sprawę billboardów

4
983
fot. Czytelnik, pan Piotr

Przed wyborami banery wyborcze zalewają ulice. Wielu mieszkańcom widok ten przeszkadza nie tylko z uwagi na walory estetyczne (choć i to jest silnie akcentowane), ale na bezpieczeństwo.

Ktoś może zginąć przez te billboardy

– Ktoś może zginąć przez te billboardy. Kierowa nie widzi pieszego a pieszy nie widzi samochodów – napisał do nas pan Piotr. Z kolei pani Agata komentuje sytuację: Słabo świadczy to o osobach, które umieszczają banery w takich miejscach. Widać egoizm w podejściu i nachalność. Zdecydowanie jestem przeciwko takim praktykom – mówi.

Czytaj dalej za reklamą —>fot. Czytelnik, pan Piotr

Na sprawę zwrócił uwagę radny Filip Czeszyk. – Zwracam się z prośbą o rozważenie możliwości wprowadzenia zakazu montażu reklam wyborczych w obrębie pasa ruchu drogowego na terenie Miasta Zielona Góra, po za miejscami do tego przeznaczonymi , jak billboardy, słupy ogłoszeniowe ect. – podkreśla radny. Prosi także o ustanowienie kar dla komitetów wyborczych oraz kandydatów instalujących reklamy ograniczające widoczność uczestnikom ruchu drogowego oraz określenie restrykcyjnych terminów na demontaż tego rodzaju reklam.

 

To zarządca drogi decyduje, gdzie ma być baner

W odpowiedzi magistrat wyjaśnia na wniosek Komitetów Wyborczych zarządca drogi sprawdza lokalizację każdego baneru wyborczego i wyraża zgodę (lub nie) na ich ustanowienie. – Największym problem jest przestrzeganie ustalonych lokalizacji przez kandydatów do Sejmu i Senatu RP. Nie wyrażamy zgody na lokalizowanie plakatów wyborczych na kołach wewnętrznych rond, słupach oświetleniowych oraz elementach zabezpieczenia ruchu pieszych i rowerzystów U-11 (barierki segmentowe i ogrodzenia łańcuchowe – wyjaśniają urzędnicy.  Magistrat podkreśla, że wysokość kar za zajęcia pasa drogowego bez zezwolenia zarządcy drogi reguluje ustawa o drogach publicznych z dnia 21 marca 1985 roku). Poniżej znajdziecie całą odpowiedź magistratu.

Czytaj dalej za reklamą —> PODZIEL SIĘ

4 KOMENTARZE

  1. Jakoś widzę pełno banerów na barierkach U-11, m.in. na Rondzie św. Urbana czy Rondzie Orląt Lwowskich. Miasto nic z tymi nie robi.

  2. zagłosujmy na lewicę. Na złość. Na pochybel.
    Chyba,że wypelniając na lotnisku w Chicago pole na kogo glosowaleś,na lewicę,nie dostaniesz wizy do usa, bo jestes komunistą, to zróbić sobie zdjęcie z Wałęsom,tak na fszelki wypadek.
    Może wźiąć na pokład Pismo Św.

  3. Proszę przyjść na szosę Kisielińską przy gajowej – przejść dla pieszych – nic nie widać bo widoczność zasłania baner pana Iwana, który na początku zasłaniał widoczność kierowcom chcącym skręcić w kierunku Rraculki lub Kościuszkowców, został przeniesiony to zrobiło nie niebezpiecznie na przejściu dla pieszych

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here