Krótka historia Reprezentacji Polski w piłce nożnej

0
502
krotka-historia-reprezentacji-polski-w-pilce-noznej

Polacy wprost uwielbiają piłkę nożną. Niezależnie od sukcesów Reprezentacji Polski czy też ich braków, ekscytujemy się piłką. Śledzimy niemalże każdy rodzaj rozgrywek, w których nasza Reprezentacja bierze udział. Nie ma znaczenia, jak ostatecznie będzie przedstawiał się skład Reprezentacji, ponieważ nie to jest dla nas najważniejsze.

Emocje, które towarzyszą nam za każdym razem, kiedy jesteśmy w stanie śledzić poczynania naszych piłkarzy, to coś, czego żaden kibic nie może odpuścić. Czy jednak historia Reprezentacji Polski w piłce nożnej jest, chociażby w minimalnym stopniu ciekawa? W naszym poniższym artykule spróbujemy znaleźć odpowiedź na to właśnie pytanie.

Bramkarze Reprezentacji Polski

Wiadomo, że każdy piłkarz, który gra w barwach Reprezentacji, może w znaczącym stopniu przyczynić się do sukcesu Reprezentacji. Nie ma jednak czego ukrywać, bramkarze Reprezentacji Polski, odgrywają kluczową rolę, jeśli chodzi osiągnięcie odpowiedniego wyniku. Przez wiele lat, mieliśmy do czynienia ze spektakularnymi sukcesami naszej Reprezentacji. Czas złotej ery Reprezentacji Polski w piłce nożnej przypada na lata 1971-1986. Pod wodzą Kazimierza Górskiego, Reprezentacja Polski w piłce nożnej, osiągnęła całkiem spore sukcesy. Nie można pominąć tutaj przede wszystkim zdobycia złotego medalu na igrzyskach olimpijskich w 1972. Dwa lata później, Reprezentacja Polski w piłce nożnej, zajęła 3 miejsce na Mistrzostwach świata. Z kolei w 1976 roku, nasza Reprezentacja wygrała srebrny medal na igrzyskach olimpijskich. Trzeba przyznać, że żaden z późniejszych selekcjonerów naszej kadry, nie powtórzył sukcesów, które udały się Kazimierzowi Górskiemu. Nie tylko zadbał on o to, aby nasza Reprezentacja grała jako zespół, ale też doskonale przeszkolił bramkarzy. Są to zdecydowanie dwa, najważniejsze powody, dla których wszystkie opisane w powyższym akapicie sukcesy, mogły mieć miejsce. To jednak nie wszystko, co należy wiedzieć, jeśli chodzi o historię Reprezentacji Polski w piłce nożnej. Co zatem jeszcze będzie miało dla nas znaczenie na ten temat?

Odpowiedni selekcjoner

Nie ma co ukrywać, że za każdym sukcesem zawodowym, jeśli chodzi o piłkę nożną, niemalże zawsze stoi selekcjoner. Wspomniany wcześniej Kazimierz Górski uchodzi obecnie za legendę, jeśli chodzi o prowadzenie naszej Reprezentacji piłkarskiej. Kiedy jednak mówimy o selekcjonerach naszej kadry, warto zwrócić uwagę na takie nazwiska jak Smuda, Gmoch czy Engel. Nie można też zapominać o Leo Beenhakkerze. Każdy z wymienionych tutaj selekcjonerów, w mniejszym lub większym stopniu przyczynił się do tego, aby nasza kadra piłkarska osiągnęła sukces. Niestety, nigdy nie były to tak spektakularne sukcesy, jak miały one miejsce w przypadku wspomnianego wcześniej Kazimierza Górskiego.

Regularne treningi na stadionie

Co jednak sprawia, że naszej kadrze piłkarskiej, na przestrzeni lat, udało się osiągnąć tyle sukcesów? Przede wszystkim, musimy wskazać tutaj na regularność, jeśli chodzi o zgrupowania. Praktyka czyni mistrza, jak to mówią. Najlepsi selekcjonerzy naszej kadry, niemalże zawsze rezerwowali dla swoich podopiecznych hotele w pobliżu stadionu narodowego, aby dotarcie o wyznaczonej godzinie na trening, nie stanowiło żadnego problemu.

Jak jest teraz?

W powyższym artykule wskazaliśmy najlepsze momenty, jeśli chodzi o sukcesy naszej Reprezentacji. Historia Reprezentacji Polski w piłce nożnej jest niemalże taka jak w przypadku każdej, dobrej historii: czasem nico przygnębiająca, czasem pełna spektakularnych sukcesów, a czasem po prostu bardzo wzruszająca. Niezależnie jednak od wszystkiego, niemalże zawsze, jeśli chodzi o sukcesy naszej Reprezentacji w piłce nożną, stał za nimi selekcjoner, który wiedział, w jaki sposób prowadzić piłkarzy, aby wiedzieli oni, w jaki sposób wygrać mecz. Niestety, od wielu lat, nie pojawił się w zasadzie żaden selekcjoner, który byłby w stanie podnieść opinię o naszej Reprezentacji, w taki sposób, w jaki udało się to zrobić mojemu znajomemu.

Korzystając ze wszystkich opisanych w artykule wskazówek, będzie w stanie nie tylko poznać bliżej historię naszej Reprezentacji, ale też – być może pierwszy raz w życiu. Warto jest jednak przed podróżą sprawdzić, co warto, a czego nie warto oglądać, ile kosztuje bilet na mecz Reprezentacji. To są wszystko bardzo ważne rzeczy, których nie można pominąć, kiedy planujemy rodzinny wyjazd na wczasy.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here