Policja zaskoczyła złodziei w “dziupli” jak rozbierali audi na części (ZDJĘCIA)

0
3929
fot. KMP w Zielonej Górze

Zielonogórscy policjanci zatrzymali trzy osoby w związku z kradzieżą Audi Q7 o wartości ponad 250 tys. złotych. Mężczyźni zostali zaskoczeni przez policjantów w tzw. „dziupli” podczas demontowania Audi na części.

Skradzione audi. Policjanci je szybko namierzyli

– Wszystkie osoby usłyszały już zarzuty. We wtorek (4 lutego) w nocy, na jednym z zielonogórskich osiedli skradzione zostało Audi Q7. Gdy właściciel zorientował się rano, że auto zostało skradzione, natychmiast powiadomił policję. Po około trzech godzinach od zgłoszenia policjanci odnaleźli samochód w tzw. „dziupli” na terenie województwa dolnośląskiego – poinformowała Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Demontowali samochodów, byli kompletnie zaskoczeni

Kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 28-32 lat, którzy właśnie byli w trakcie demontażu samochodu. – Byli kompletnie zaskoczeni, natomiast zdążyli już prawie go zdemontować. Wszyscy zatrzymani mężczyźni zostali przewiezieni na przesłuchanie do Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli do sprawy pieniądze, kilkanaście tysięcy złotych, a także samochód Audi o wartości blisko 300 tysięcy złotych – informuje rzeczniczka policji.

Jest materiał dowody i zarzuty

Materiał dowodowy zebrany w sprawie pozwolił na przedstawienie mężczyznom zarzutów uszkodzenia mienia, paserstwa oraz usuwania znaków identyfikacyjnych. – Za te przestępstwa według Kodeksu Karnego grozi od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności. Decyzją Sądu Rejonowego w Zielonej Górze wszyscy trzej zatrzymani mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze – informuje M. Stanisławska.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here