Kradł ubrania z firmy, w której pracował. Straty wyceniono na ponad 32 tysiące złotych

0
116
fot. KMP Zielona Góra

Policjanci z Komisariatu I Policji w Zielonej Górze zatrzymali mężczyznę, który pracując w firmie sprzedającej odzież, przez kilka miesięcy kradł ubrania i wynosił je do swojego mieszkania. Mężczyzna usłyszał 22 zarzuty kradzieży na kwotę ponad 32 tysięcy złotych. Odzyskane ubrania policjanci zwrócili okradzionej firmie.

Kradzież nowych ubrań z magazynu firmy

Policjanci z I Komisariatu Policji w Zielonej Górze zostali zawiadomieni o kradzieży nowych ubrań z magazynu firmy sprzedającej odzież. Straty wyceniono na ponad 32 tysiące złotych. Przedstawiciele okradzionej firmy o dokonanie tych kradzieży podejrzewali jednego z pracowników magazynu zatrudnionego od kilku miesięcy – informuje Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Zatrzymany 53-letni mieszkaniec Zielonej Góry

Zielonogórscy policjanci zatrzymali 53-letniego mieszkańca Zielonej Góry, a podczas przeszukania w jego mieszkaniu znaleźli 97 sztuk różnych części garderoby. U- brania były nieużywane, miały wciąż nienaruszone metki i przygotowywane były do sprzedaży, jak powiedział policjantom sam zatrzymany – wyjaśnia policja.

Mężczyzna usłyszał zarzuty

Odnalezione przez policjantów ubrania zostały zwrócone przedstawicielom pokrzywdzonej firmy. Mężczyzna usłyszał w I Komisariacie Policji 22 zarzuty kradzieży, za którą kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. – 53-latek przyznał się do popełnionych przestępstw i zgodził się dobrowolnie poddać karze wyznaczonej przez prokuratora, 6 miesięcy kary więzienia w zawieszeniu na rok. Mężczyzna będzie również pod nadzorem sądowego kuratora – tłumaczy policja.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here