Kradł rzeczy tylko z otwartych samochodów. Zniknęła butelka whisky, okulary, prostownica

0
155
Zielona S3
Zaprojektowane przez Freepik

Sulechowscy policjanci w miniony piątek (01.03) nad ranem zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który okradał samochody na osiedlowym parkingu. Oprócz skradzionych rzeczy zatrzymany miał przy sobie również woreczek z amfetaminą. – Przypominamy, zamykajcie państwo samochody na parkingach – apeluje Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Policjanci mieli nosa…

Policyjny patrol KP Sulechów w piątek (01.03) nad ranem zauważył dziwnie zachowującego się mężczyznę na jednym z osiedlowych parkingów. – Policjanci postanowili sprawdzić dlaczego mężczyzna „spłoszył się” na widok radiowozu. Jak się okazało policyjne wyczucie ich nie zawiodło. Zatrzymany miał przy sobie zbiór niecodziennych przedmiotów, między innymi radio samochodowe, firmowe okulary przeciwsłoneczne, butelkę whisky i samochodową prostownicę. Policjanci domyślili się, że przedmioty pochodzą z kradzieży z zaparkowanych na osiedlu samochodów – informuje M. Barska.

Kradł tylko z otwartych samochodów

Zatrzymany został zabrany na komisariat, gdzie jak się okazało oprócz skradzionych przedmiotów wartości ponad 500 złotych miał przy sobie również woreczek z białym proszkiem – 0,6 g amfetaminy. Mężczyzna to 30-letni mieszkaniec Sulechowa. Nigdy wcześniej nie notowany za kryminalne przestępstwa. Podczas przesłuchania powiedział policjantom, że nie włamywał się do samochodów. Chodził po parkingu i sprawdzał, które samochody są otwarte. Zabierał jedynie wartościowe przedmioty z tych otwartych samochodów pozostawionych na parkingu.

– 30-latek usłyszał zarzuty kradzieży oraz posiadania środków odurzających. Przyznał się do winy. Skradzione z zaparkowanych samochodów przedmioty zostały zwrócone właścicielom. Za przestępstwo kradzieży grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Według Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat – informuje rzeczniczka policji.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here