Korowód winobraniowy rusza w sobotę. Jeszcze można dołączyć

0
2378
Korowód winobraniowy rusza jutro
fot. Mirosław Materek

Już jutro aleją Konstytucji 3 Maja przejdzie korowód winobraniowy. Wystartuje o godz. 12.00. Nowa trasa została wyznaczone ze względu na trwające w śródmieściu roboty drogowe.

Korowód winobraniowy z masą atrakcji

Dyrektor Lubuskiego Teatru Robert Czechowski mówił na antenie Radia Zielona Góra, że korowód ruszy trasą od hotelu Ruben w stronę Wzgórz Winnych. Uczestniczy będą zmierzać ku Palmiarni, gdzie na wysokości wejścia do galerii Focus stać będzie trybuna. Potem korowód uda się w stronę ul. Wrocławskiej.

Zainteresowani udziałem w korowodzie mogą wypożyczyć stroje z Lubuskiego Teatru bądź samemu stworzyć jakieś przebranie. Jest także opcja przebrania za glinoluda, a aby z niej skorzystać należy przyjść godzinę przed korowodem pod hotel Ruben, gdzie szef glinoludów będzie malował chętnych. Najważniejsze jest, aby być ubranym na biało.

W korowodzie udział weźmie formacja Teatru Plenerowego z Gdańska. Będzie można podziwiać także wielkie instalacje plastyczne z Asocjacji 2006 artystów z Poznania. Ponadto nie zabraknie winiarzy, fajczarzy, miejscowych aktorów oraz dzieci ze szkół i przedszkoli.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here