Korowód winobraniowy 2022. To będzie widowisko!

0
8305
Korowód Winobraniowy 2022. Kiedy i gdzie?
fot. Mirosław Materek

Już w sobotę 10 września ulicami Zielonej Góry przejdzie korowód winobraniowy. Będzie jak zwykle kolorowo, radośnie i uroczyście. – Takiego korowodu nie ma w całej Polsce. Liczebnie i gatunkowo. I w Europie jest nie za dużo  – mówił podczas konferencji prasowej Robert Czechowski, dyrektor teatru.
Korowód Winobraniowy 2022. Kiedy i gdzie?

Korowód winobraniowy wystartuje w sobotę, 10 września o godz. 12.00. Trasa Korowodu obejmuje al. Konstytucji 3-go Maja. Korowód ruszy spod hotelu Ruben i przejdzie do podnóży Wzgórz Winnych. – Kończy się u stóp Palmiarni, Winnego Wzgórza i rozchodzi się, wszystko co duże jedzie w prawo do góry, a wszystko co idzie, idzie w stronę teatru w stronę rynku – mówił dyrektor Lubuskiego Teatru.

Czytaj także: Korowód Winobraniowy. Utrudniania. Zamknięte ulice

Korowód winobraniowy inny niż zwykle
W tym roku hasłem przewodnim jest korowód historyczno- fantastyczny. – Musimy zaznaczyć i 800-lecie, i 700-lecie, w związku z tym musimy zaznaczyć inne, nietypowe, nowe elementy w postaci symboliki historycznej dotykającej różnych zdarzeń w historii naszego miasta i naszego regionu. Pojawią się grupy rekonstrukcyjne, których wcześniej nie było, pojawią się wikingowie, rycerze, a może nawet konie średniowieczne. Pojawią się różne formy teatrów ulicznych z całej Polski – mówił R. Czechowski.

 

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here