Korowód Winobraniowy 2018. Będą siedziska i motyw patriotyczny

3
1390
Utrudnienia w ruchu na Winobraniu
Winobranie 2017 korowód

Korowód Winobraniowy 2018. Winobranie zaczynamy 8 września, a Korowód Winobraniowy będzie uwieńczeniem Dni Zielonej Góry i odbędzie się w sobotę 15 września o godz. 12.00. Pochód przejdzie, tak jak w roku ubiegłym, ul. Konstytucji 3. Maja, ale będą nowości.

Korowód Winobraniowy 2018

Nowością jest to, że zaplanowaliśmy 2 tysiące miejsc siedzących, dla tych którzy chcą oglądać korowód. Mieszkańcy skarżyli się, że korowód trwa dość długo, a nie ma gdzie usiąść. Zobaczymy jak to się sprawdzi. Ul. Konstytucji 3. Maja jest tak szeroką ulicą na tyle, że pozwala nam na to, żeby te trybuny tutaj wybudować – tłumaczył Janusz Kubicki, prezydent miasta. W tym roku korowód będzie miał charakter patriotyczny.  – Nie mogliśmy ominąć tematu patriotycznego, wolnościowego w związku z ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Dlatego wszystkie skojarzenia szkół, przedszkoli, uczestników powinny dotyczyć właśnie wolności. Nie musi być całkiem serio, czy pompatycznie. Wprost przeciwnie, zachęcamy by wolność kojarzyła się w sposób absolutnie dowolny, często radosny, a jak pojawi się refleksja to nie zaszkodzi. Zależy nam na tym by pamiętać o jednym: wolność dostaje się nie na zawsze. Trzeba się z niej cieszyć, ale pielęgnować jak miłość. Zapraszamy! – mówił Robert Czechowski, dyrektor Lubuskiego Teatru.

 

3 KOMENTARZE

  1. Czyli nowości będzie sztuk 1: miejsca siedzące? Bo poza tym szykuje się kopia korowodów z ostatnich 10 lat; spęd dzieciaków z różnych szkół, glinoludy, garbusy i służby komunalne? To ja w tym roku podziękuję.

  2. Do Janusza B.moze zamiast dziękować ,narzekać zglosisz się że zorganizujesz w przyszłym roku korowód i zobaczymy jak będzie inaczej niż przez ostatnie 10 lat

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here