Koronawirus w Lubuskiem. Nie ma nowych zarażeń, 11 osób czeka na wynik

0
1921
Paper photo created by freepik - www.freepik.com

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego na swojej stronie dedykowanej koronawirusowi http://lubuskie.pl/koronawirus/  przedstawił raport (raport jest z godz.8.00), z którego wynika, że w województwie lubuskim nie ma nowych zakażeń, a 11 osób czeka na wynik.
Siedem osób czeka na wynik w szpitalu w Zielonej Górze

Siedem osób oczekuje na wynik w szpitalu w Zielonej Górze, a pięć osób w Gorzowie Wlkp. Dwie osoby są zarażone i wciąż przebywają na terenie zielonogórskiej lecznicy. Zgodnie z zapowiedziami Jacka Smykała, kierownika oddziału chorób zakaźnych w Szpitalu Uniwersyteckim, pacjent “zero” dziś najprawdopodobniej zostanie wypisany do domu. Drugą osobą zarażoną jest młoda kobieta, która do Polski wróciła z Londynu. Jak twierdzili lekarze jej stan jest dobry, a chorobę przechodzi bezobjawowo (Czytaj więcej: Bezobjawowo, to skąd testy?).

Testy w Zielonej Górze

Czytaj więcej za reklamą —->
Przypomnijmy także, że w tej chwili czas oczekiwania na wyniki testów w zielonogórskim szpitalu jest wydłużony, bo nie są one wykonywane na miejscu. A próbki są wysyłane do Gorzowa Wlkp. Ale Szpital Uniwersytecki otrzymał 550 tys. zł dofinansowania od samorządu na doposażenie laboratorium i miejmy nadzieję, że już niedługo takie testy będą wykonywane w Zielonej Górze (czytaj więcej: 550 tys. zł dofinansowania dla szpitala)

Raport Urzędu Marszałkowskiego

(*znajdziecie go też na stronie http://lubuskie.pl/koronawirus/)

Czytaj dalej za reklamą —->
Zielona Góra:

Zarażonych: 2

Osoby objęte obserwacją: 9

Osoby oczekujące na wynik testów: 7

Zmarłych: 0

 

Gorzów Wlkp.:

Zarażonych: 0

Osoby objęte obserwacją: 9

Osoby z ujemnymi wynikami testów: 4

Osoby oczekujące na wynik testów:  5

Zmarłych: 0

stan na godz. 8:00

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here