Koronawirus w Lubuskiem na wykresach (WYKRESY)

4
11551
Image of workplace with paper and electronic documents and pen

Specjalnie dla Was stworzyliśmy wykresy obrazujący przyrost zakażeń i wyzdrowień w woj. lubuskim (jeśli pojawią się informacje o zgonach, to pojawią się one także na wykresach). Statystyki są na bieżąco aktualizowane. Znajdziecie je w zakładce KORONAWIRUS w menu głównym strony. Zaglądajcie tu regularnie!

 

 

Więcej wyzdrowiałych niż chorych w danym powiecie? Wyjaśniamy, dlaczego! 

Urząd Wojewódzki w statystykach osób zakażonych oprócz podziału na powiaty stosuje również wyróżnienie osób spoza województwa. Opieramy się głównie na informacjach o miejscu zamieszkania pacjenta z COVID-19. Natomiast przekazywane nam przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną statystyki włączają osoby z poza województwa do powiatów w których pacjenci mieli pobrany wymaz, tzn. istotne dla WSSE jest miejsce w którym znajdował się pacjent potencjalnie chory (interesuje ich sytuacja epidemiologiczna i miejsce wystąpienia choroby). Z tego właśnie wynikają różnice w przedstawianych statystykach. Jeśli chodzi o miejsce zamieszkania pacjentów to statystyka udostępniana przez LUW jest precyzyjna. Dlatego statystyki ozdrowieńców mogą się nieznacznie różnić od naszych danych – wyjaśniła nam Aleksandra Chmielińska-Ciepły, Rzecznik Prasowy Wojewody Lubuskiego. I tak np. w przypadku powiatu gorzowskiego, pacjent, który pochodził z woj. wielkopolskiego został wliczony do statystyk z powiatu gorzowskiego. Tak też będzie w przypadku statystyk z Zielonej Góry. I tak osoby z woj. wielkopolskiego Lubuski Urząd Wojewódzki będzie zaliczać, że są innego województwa, ale WSSE liczyć je zaliczał tam, gdzie miał pobrane wymazy, czyli w Zielonej Górze, albo powiecie gorzowskim.

PODZIEL SIĘ

4 KOMENTARZE

  1. Po raz kolejny wyjaśniamy za rzecznik LUW: Jest odniesienie w tekście odnośnie tych różnic i wyjaśnienie skąd ono pochodzi.Odpowiedź jest pod tym linkiem: https://www.zielonanews.pl/w-ciagu-kilku-dni-10-osob-wyzdrowialo-w-lubuskiem-sa-wsrod-nich-osoby-z-zielonej-gory-60224/, ale przytoczymy je tutaj jeszcze raz: Lubuski Urząd Wojewódzki w statystykach osób zakażonych oprócz podziału na powiaty stosuje również wyróżnienie osób spoza województwa. Opieramy się głównie na informacjach o miejscu zamieszkania pacjenta z COVID-19. Natomiast przekazywane nam przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną statystyki włączają osoby z poza województwa do powiatów w których pacjenci mieli pobrany wymaz, tzn. istotne dla WSSE jest miejsce w którym znajdował się pacjent potencjalnie chory (interesuje ich sytuacja epidemiologiczna i miejsce wystąpienia choroby). Z tego właśnie wynikają różnice w przedstawianych statystykach. Jeśli chodzi o miejsce zamieszkania pacjentów to statystyka udostępniana przez LUW jest precyzyjna. Dlatego statystyki ozdrowieńców mogą się nieznacznie różnić od naszych danych – wyjaśniła nam Aleksandra Chmielińska-Ciepły, Rzecznik Prasowy Wojewody Lubuskiego. I tak np. w przypadku powiatu gorzowskiego, pacjent, który pochodził z woj. wielkopolskiego został wliczony do statystyk z powiatu gorzowskiego. Tak też będzie w przypadku statystyk z Zielonej Góry. I tak osoby z woj. wielkopolskiego Lubuski Urząd Wojewódzki będzie zaliczać, że są innego województwa, ale WSSE liczyć je zaliczał tam, gdzie miał pobrane wymazy, czyli w Zielonej Górze, albo powiecie gorzowskim.

  2. Dziwne są te statystyki ,bo 12.04 było 78 chorych ,wirus w organizmie o ile nie jest stan krytyczny jest ok 20 dni a tutaj minęło dni 24 dni a wyleczonych 71 ,podobno wszystkie przypadki w naszym województwie są to chorzy którzy przechodzą to w miarę spokojnie

  3. gdzie są przypisani jeżeli chodzi o wyzdrowienia osoby z poza województwa ,bo na razie jeszcze żaden z nich nie wyzdrowiał wg tych słupków.A minęło dobry miesiąc od ich zachorowań.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here