Koparki przy Trasie Północnej. Co tu się dzieje? (ZDJĘCIA)

0
3370
fot. ZielonaNews.pl

– Przy Trasie Północnej pojawiły się koparka. Co tu będzie się działo – dopytuje nas Czytelnik, pan Marcin. Jak się okazuje rozpoczęła się budowa ekranów akustycznych przy Trasie Północnej w Zielonej Górze. Powstają w ramach Budżetu Obywatelskiego. – Termin realizacji inwestycji: 23.07.2021 r – poinformowała nas Monika Zapotoczna z biura prezydenta miasta.
Ekrany akustyczne na Trasie Północnej

Projektowane ekrany mają zapewnić ograniczenie emisji hałasu pochodzącego od istniejącej ul. Trasy Północnej na terenach chronionych akustycznie wskazanych przez Zamawiającego.  W przetargu ogłoszonym w czerwcu magistrat chciał wyłonił wykonawcę, który zaprojektuje i wybuduje ekrany dźwiękoszczelne. Koszt realizacji okazał się jednak zbyt wysoki (czytaj więcej: Magistrat unieważnia przetarg z powodu zbyt wysokiej ceny). Magistrat ogłosił nowy przetarg, ale ten zakładał zaprojektowanie ekranów na całej tej długości, ale wybudowanie tylko pierwszego etapu o długości 100 metrów.

Najpierw sto metrów ekranów

fot. materiały przetargowe Urzędu Miasta Zielona Góra– Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie ekranów akustycznych wzdłuż drogi krajowej nr 32 – ul. Trasa Północna o długości 160 m, oddzielających ruchliwą ulicę od części mieszkalnej zabudowy wielorodzinnej zlokalizowanej przy ul. Ruczajowej (numery 16-22) w Zielonej Górze oraz wybudowanie I Etapu o długości 100 m w systemie zaprojektuj i wybuduj w oparciu o Program Funkcjonalno – Użytkowy (PFU) – czytamy w dokumentacji projektowej. W dokumentacji widać także, który odcinek ma być wybudowany w pierwszym etapie, a który w drugim (rysunek powyżej). Koszt: 287 082,00 zł brutto.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here