Kontrola przy ul. Zjednoczenia. W kilkadziesiąt sekund popełnił kilka wykroczeń

0
3211
fot. ZielonaNews.pl

W ubiegły czwartek (02.02) zielonogórscy policjanci zatrzymali 20-letniego kierującego Oplem, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym, wyprzedzał na przejściu dla pieszych i dodatkowo nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. – Za wszystkie wykroczenia otrzymał 29 punktów karnych i mandat w wysokości 2400 złotych. Mężczyzna, który ma prawo jazdy od roku i 2 miesięcy będzie musiał ponownie zdać egzamin żeby odzyskać uprawnienia – informuje Małgorzata Barska, rzeczniczka policji.

Kontrola przy ul. Zjednoczenia

W miniony czwartek (02.02) patrol kontrolujący prędkość na ulicy Zjednoczenia w Zielonej Górze zarejestrował prędkość zbliżającego się samochodu OPEL – 87 km/h w miejscu gdzie dozwolone jest 50 km/h. – Zanim patrol zatrzymał pojazd policjanci zauważyli również, ze kierujący wyprzedził inny samochód na przejściu dla pieszych. Po zatrzymaniu Opla okazało się dodatkowo, że kierujący nie ma zapiętych pasów bezpieczeństwa – tłumaczy M. Barska.

Za kierownicą samochodu siedział 20-letni mieszkaniec gminy Nowogród Bobrzański, który prawo jazdy ma zaledwie od roku i 2 miesięcy. – Za popełnione w czwartek w ciągu kilku minut wykroczenia otrzymał w sumie 29 punktów karnych – co oznacza, że stracił swoje uprawnienia do kierowania. Starosta powiatu skieruje kierującego na badania psychologiczne i 20-latek będzie musiał ponownie przystąpić do egzaminu na prawo jazdy – informuje rzeczniczka policja.

Działania prewencyjne

Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego kilka razy w miesiącu prowadzą działania prewencyjne dotyczące przekraczania prędkości czy zachowania kierujących wobec pieszych, ale każdego dnia patrole ujawniają wiele wykroczeń przeciwko przepisom bezpieczeństwa w ruchu drogowym. – W trakcie działań PREDKOŚĆ prowadzonych w piątek (03.02) policjanci ujawnili 94 wykroczenia drogowe, z czego 74 dotyczyło przekroczeń prędkości. Sprawcy otrzymali 50 mandatów karnych i 40 pouczeń, na 4 kierujących wnioski o ukaranie zostały skierowane do sądu – tłumaczy policja.

W 2022 roku w zielonogórskim powiecie niedostosowanie prędkości do panujących warunków było przyczyną 18 wypadków drogowych, w których 4 osoby poniosły śmierć, a 18 osób zostało rannych.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here