Koniec ZGKiM w Zielonej Górze. Powstały dwie firmy

0
1226

Nastąpił podział ZGKIM. Z jednej firmy powstały dwie. Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej stał się Zakładem Gospodarki Mieszkaniowej (ZGM) i Zakładem Gospodarki Komunalnej (ZGK).

Dlaczego firma podzieliła się?

Podział firmy związany jest z wprowadzonymi kilka lat temu przepisami, które informują, że miasto odpowiada za gospodarkę śmieciową, natomiast odpady powinna wywozić firma wyłoniona w przetargu. Ponieważ miasto zainwestowało w firmę i sprzęt, nie chciało teraz rezygnować ze swoich planów. Ostatecznie mogły to robić miejskie firmy, tylko że musiała to być spółka, która nie może zatem zajmować się zarządzaniem budynkami mieszkalnymi. W taki sposób doprowadzono do zmian.

Czy zmiany będą odczuwalne dla mieszkańców?

Wszystkie dotychczasowe zadania będą dalej wykonywane, z tym, że przez dwa zakłady. Mieszkańcy nie będą odczuwali żadnych zmian, zwłaszcza, że nie zmienią się nawet numery konta. Jedynie Biuro Gospodarki Odpadami zostało przeniesione do głównego budynku (al. Zjednoczenia 110). Zmiany nie dotknęły również pracowników, wszyscy zachowali pracę. Dyrektorem ZGK został Krzysztof Sikora, który w Urzędzie Miasta nadzorował zakłady komunalne. ZGM zajął się Wiktor Fanajło, który dotychczas pełnił obowiązki dyrektora ZGKiM.

ZGK odpowiada teraz za wywóz śmieci, gospodarkę odpadami i wysypisko, a także sprzątanie oraz utrzymanie zieleni. Z kolei ZGM zajmuje się wynajmem miejskich lokali, sprzedażą drewna, strefą parkingową.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here