Końcówka robót na moście w Cigacicach. Prace idą zgodnie z planem

0
2732
fot. ZielonaNews.pl

Remont mostu w Cigacicach dobiega końca. Wykonawca zapowiada, że do końca listopada wszystko powinno być gotowe, a mieszkańcy ponownie będą mogli przedostać się na drugą stronę.
Prace na moście w Cigacicach

6 października na remontowanym moście w Cigacicach odbyła się rada budowy. – W chwili obecnej przeprowadzane są prace związane z odwodnieniem, dalszymi pracami konserwacyjnymi konstrukcji oraz przygotowaniem powierzchni do położenia masy bitumicznej – poinformował nas Bartosz Hoder ze starostwa powiatowego. Dodaje także, że wylewka betonowa najważniejszego przęsła – nurtowego – została już położona, więc most ponownie łączy brzegi Odry a ekipa remontowa wykonawcy może się przemieszczać bez problemów z jednego jego końca na drugi.

Koniec listopada realną datą zakończenia remontu
Zgodnie z zapewnieniami prace idą zgodnie z planem. – Firma wykonująca renowację mostu dokonuje wszelkich starań, aby pierwotna data zakończenia prac miała miejsce na koniec listopada 2021 r. Jeżeli żadne czynniki zewnętrzne niezależne od wykonawcy nie przeszkodzą, koniec listopada jest realną datą zakończenia remontu – wyjaśnia B. Hoder.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here