Komunikat dot. eksplozji gazu przy ul. Wyszyńskiego w Zielonej Górze

0
11804
fot. ZielonaNews.pl

Urząd Miasta wystosował komunikat w sprawie wczorajszej eksplozji gazu w wieżowcu przy ul. Wyszyńskiego. Poniżej publikujemy całą treść komunikatu:Wczoraj po godz. 21:00 doszło do eksplozji gazu w wieżowcu przy ul. Wyszyńskiego w Zielonej Górze. Wybuch doprowadził do wyrwania dwóch ścian zewnętrznych. Mieszkanie w którym doszło do wybuchu w trakcie eksplozji było puste.

Budynek został wyłączony z eksploatacji, przez całą noc obiektu pilnowała straż miejska i policja. 
Mieszkańcy bloku zostali ewakuowani. 6 osób zostało wczoraj przetransportowanych do Bursy przy ul. Botanicznej. Mieszkańcy czekają do czasu uruchomienia budynku. Pozostałe osoby są u swoich rodzin. 4 osoby zostały przewiezione do szpitala, w tym 1 z zawałem, 2 podtrute tlenkiem węgla.

WAŻNA INFORMACJA!

Dzisiaj o godzinie 12:00 planujemy spotkać się z mieszkańcami przed blokiem w celu omówienia wszystkich kwestii związanych z oddaniem budynku do użytkowania.

W bloku wyłączone zostały wszystkie media. Po południu przeprowadzone zostaną badania instalacji elektrycznej i gazowej. Gaz w bloku najprawdopodobniej nie zostanie dzisiaj uruchomiony.4 mieszkania na pewno nie będą oddane do eksploatacji mieszkańców.

Będziemy Państwa informować na bieżąco!

Pozdrawiam,

Monika Zapotoczna
Dyrektor Departamentu Komunikacji Społecznej
Urząd Miasta Zielona Góra

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here