Komunikacja na odległość w Centrum Przyrodniczym

0
149
zdj; facebook Centrum Przyrodnicze

26 września o godzinie 17.00 nastąpi otwarcie nowej wystawy czasowej w Centrum Przyrodniczym (ul. Dąbrowskiego 14), zatytułowanej „Połącz się”.

 

O komunikowaniu na odległość

Nowa, interaktywna wystawa dedykowana jest zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Jej celem jest przybliżenie zagadnienia komunikowania się na odległość.
– Przedstawione eksponaty pozwolą poznać historię rozwoju i metody porozumiewania się, nadawania sygnałów oraz tworzenia i użytkowania kodów komunikacyjnych. Człowiek o komunikowaniu się myślał od zarania dziejów cywilizacji i próbował to robić na różne sposoby. Takie sposoby jak alfabet morsa, kod flagowy, porozumiewanie się po przez rury i wiele innych można zobaczyć na prezentowanej wystawie – informuje Centrum Nauki Keplera. Goście wystawy będą mogli doświadczyć widowiskowych zjawisk, związanych z rozchodzeniem się fal dźwiękowych i elektromagnetycznych. Każde stanowisko jest wyposażone w instrukcję i opis zjawiska. Na dzieci czekają dodatkowe materiały edukacyjne, które pozwolą im utrwalić wiedzę o komunikacji.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here