Mamy nowego komendanta policji. Kto nim został?

0
789

Nowy komendant Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze jest znany z wielu profilaktycznych akcji. To właśnie on odpowiada za propagowanie działań  “Trzeźwy Poranek” i “Trzeźwy Kierowca”. Mł. insp. Jarosław Tchorowski pokieruje zielonogórską komendą.

Czas na zmiany

Dotychczasowy Komendant Miejski Policji w Zielonej Górze, podinsp. Piotr Fabijański pełnić będzie teraz obowiązki Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. P. Fabijański kierował jednostką ponad 14 miesięcy. – Rozkaz personalny powierzenia obowiązków na stanowisku komendanta wręczył p.o. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. podinsp. Piotr Fabijański, który pogratulował awansu, życząc przy tym sukcesów w kierowaniu jednostką. Jak powiedział, wiedza zawodowa, kwalifikacje oraz dotychczasowy przebieg służby dają gwarancję dobrego wykonywania zadań na powierzonym mu stanowisku – informuje Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze.

Poznajcie nowego komendanta

Mł. insp. Jarosław Tchorowski to policjant z 25-letnim stażem. Zaczynał w Oddziałach Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Zielonej Górze. Następnie pracował w komendzie rejonowej, a później miejskiej. – Zajmował stanowiska m.in. pomocnika oficera dyżurnego, a następnie rozpoczął pracę w wydziale prewencji. Wspólnie z innymi policjantami tworzył Sztab Policji – wydział odpowiedzialny za organizację i dyslokację służb prewencyjnych, zabezpieczenia imprez masowych, działania profilaktyczne.W roku 2004 otrzymał propozycję objęcia stanowiska zastępcy naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego, a 1 kwietnia 2011 został naczelnikiem tego wydziału. Podinsp. Jarosław Tchorowski jest znany z udziału w wielu akcjach profilaktycznych, często jest zapraszany przez media jako ekspert od spraw bezpieczeństwa w ruchu drogowym – informuje KMP Zielona Góra. W czasie, kiedy pełnił funkcję naczelnika wprowadzono wiele zmian m.in. na drogach krajowych S3 i K27. Angażuje się w rozmaite akcje mające na celu uświadamianie mieszkańców o istotności zachowania ostrożności na drodze. Dzięki inicjatywie J. Tchorowskiego Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze otrzymała nowoczesne urządzenia do badania kierujących na zawartość narkotyków w organizmie. Co więcej było to pierwsze takie urządzenie w Lubuskiem i jedno z niewielu w kraju. Z wykształcenia mł. insp. Jarosław Tchorowski jest informatykiem. Ma żonę i dwóch synów. Wolny czas spędza biegając.

 

 

fot. miasto zielona góra fb
fot. kmp Zielona Góra

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here