Komendant policji wydał decyzję, że Pol’and’Rock jest imprezą podwyższonego ryzyka

8
365
fot. ZielonaNews.pl

Komendant Miejski Policji w Gorzowie Wlkp wydał opinię dotyczącą zabezpieczenia tegorocznego festiwalu Pol’and’Rock i zaopiniował imprezę przed Dużą i Małą Scenę jako tę, o podwyższonym ryzyku.

Festiwal o podwyższonym ryzyku

Nad bezpieczeństwie w Kostrzynie będzie czuwać 1500 policjantów. Wśród zagrożeń, które mogą wystąpić wymienione zostało zagrożenia wybuchowe w tym zagrożenia związane z atakiem terrorystycznym, wywołanie paniki w wyniku utrudnień związanych z ewakuacją lub zakłóceniem porządku wywołanym bójką uczestników lub atakiem terrorystycznym,
zakłócenia porządku publicznego, przestępstwa tj.: bójki i pobicia, uszkodzenia ciała, kradzieże, przestępstwa rozbójnicze, narkotykowe i na tle seksualnym, anomalie pogodowe.

By zapewnić bezpieczeństwo

– Komendant Miejski Policji w Gorzowie Wlkp. przeprowadził dokładną analizę ryzyka oraz dostarczonej dokumentacji. Na podstawie obowiązujących przepisów zaopiniował imprezę przed Dużą i Małą Sceną jako te, o podwyższonym ryzyku. Ma to na celu zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom. Policja podejmuje niezbędne działania, by zminimalizować ryzyko wystąpienia jakichkolwiek zagrożeń, które mogą dotyczyć nawet kilkuset tysięcy ludzi – poinformowała policja.

Poniżej znajdziecie całą opinię komendanta.

Źródło: Lubuska Policja

 

PODZIEL SIĘ

8 KOMENTARZE

 1. Polska to kraj podwyższonego ryzyka. Czyli zmierzamy w kierunku państwa policyjnego.
  A w tym wypracowaniu policjanta wśród ryzyk nie wymieniono jednego ze strony państwa PiS – trudności z dojazdem do Kostrzyna. Policja powinna tworzyć specjalne konwoje pojazdów aby ludzie mogli bezpiecznie dojechać na festiwal. A kosztami obciążyć kolej.

 2. Ale jak były Dni Młodzieży organizowane przez Episkopat to kasa lała się strumieniami od rządowych kacyków PiS.. Tfu…

 3. @danka, po pierwsze ten festiwal jest imprezą prywatną i dlatego o większość rzeczy powinien dbać organizator, tak jest np w Gdyni na Openerze. Tam organizator dba o transport, podstawione jest mnóstwo autobusów które dowożą ludzi na festiwal. Owsiak przez wiele lat przyzwyczaił się że, różne instytucje państwowe pomagają mu za czapkę śliwek. teraz gdy przestały wielki lament. A z jakiej racji mają pomagać jednej prywatnej firmie, a drugiej nie?
  Jeśli chodzi o imprezę o statusie podwyższonego ryzyka, to wymusza na organizatorze pewne rzeczy, np. odpowiednią ilość profesjonalnej ochrony. I tu jest przysłowiowy pies pogrzebany. Jak chce się oszczędzać na ochronie to później wychodzą takie sytuacje jak w Gdańsku.

 4. Za parę lat podstawią tabory na Konkurs Chopinowski do Zelazowej Woli.Wszyscy stloczeni w przedziałach ,zaczytani w partyturach,dyskutują ,czy mazurek C-dur nalezy w czternastym takcie grać z pedałem,czy bez pedała.Czy kasownik znosi znak w obrębie taktu_?
  Słuszną linię ma nasza władza.

 5. Przecież uczestnicy Pol and Rock jadą tam i płacą za bilety. Tak bogata firma jak Koleje Regionalne, nie musi się schylać po każdą złotówkę, bo państwo PiS jej dosypie z naszych ile będzie trzeba.
  To lepiej niech w dniach trwania festiwalu zawieszą kursowanie wszystkich pociągów do i przez Kostrzyn.
  Bo te co są w rozkładzie jazdy popękają w szwach i będzie zadyma. Chociaż kolej ma zbrojne ramię SOK i drugie Policję. I będą pociągi po specjalnym nadzorem.

 6. @danka, pewnie większość płaci za bilety i jedzie w celu przejechania w spokoju na festiwal. Niestety spora grupa jadąca do Kostrzyna przy okazji jazdy, niszczy wszystko co nadaje się do zniszczenia. Miałem “przyjemność” jeden raz jechać (z rodziną) z festiwalową młodzieżą. Nigdy więcej.
  W związku z tym pytanie. Kto płaci za szkody PKP? Pan Owsiak?
  @Jan Winnicki zejdź z orbity na ziemię, twój wpis na poziomie gimbusika.

 7. Danka bądź patriotką lewicową i przestań brać kasę ty i twoja rodzina na te 500 plusy czemu tego nie zrobiliście? Wtedy naplujesz PiSowi w oko, ale wiem co napiszesz że nikt w z was nie bieżne pićset plus.

 8. Na dzień dzisiejszy to PiS z ZUSem okradają mnie co miesiąc z 20% mojej emerytury. To tyle w tym temacie finansów.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here