Kolorowa ścieżka rowerowa na deptaku? Co o tym myślą mieszkańcy? (SONDA)

8
1024
fot. ZielonaNews.pl

Radny Marek Budniak zwrócił się w imieniu mieszkańca o wymalowanie ścieżki rowerowej na deptaku. To miałoby zapobiec kolizjom między rowerzystami a osobami spacerującymi.
By było bezpieczniej

Zwrócił się do mnie mieszkaniec Zielonej Góry z prośbą o interwencję po tym jak kilkukrotnie został potrącony przez rowerzystę w ciągu pieszym na deptaku. Aby w przyszłości nie dochodziło do podobnych zdarzeń i piesi czuli się bezpieczni, zgłosił on postulat wymalowania kolorowej ścieżki dla rowerzystów– pisze w interpelacji radny.

Już o to pytano…

W sprawie zakaz poruszania się rowerem po deptaku występował jakiś czas temu radny Janusz Rewers (czytaj więcej: Radny składa interpelację w sprawie zakazu jazdy rowerem na deptaku).  Proponował także, żeby zastanowić się nad wyznaczeniem ścieżki na deptaku. Wówczas przeprowadziliśmy także sondę, w której wzięło udział ponad 600 osób. 67 procent respondentów opowiedziała się przeciwko zakazowi poruszania się rowerem po deptaku (czytaj więcej: Co z zakaz jazdy rowerem po deptaku?).

Co z rowerzystami na deptaku?
Z kolei prezydent miasta wyjaśniał wówczas, że nie widzi możliwości wyznaczenia ścieżek rowerowych na ulicach objętych deptakiem. A na wszystkich drogach wlotowych na deptak ustawione są znaki informacyjne D-40 „Strefa zamieszkania”, który oznaczają, że pieszy ma bezwzględne pierwszeństwo nad innymi uczestnikami ruchu. – Ponadto zgodnie ze stanowiskiem policji wprowadzenie zakazu poruszania się rowerami po deptaku spowoduje przeniesienie zagrożenia na drogi dookoła, które nie zawsze są przystosowane do ruchu rowerami i powodować to będzie poruszanie się nimi po jezdniach powodując zagrożenia dla rowerzystów – informował wówczas prezydent miasta (Czytaj więcej: Co z zakaz jazdy rowerem po deptaku?).

Czy powinna powstać ścieżka rowerowa na deptaku? Weź udział w sondzie!
Magistrat jeszcze nie odpowiedział na interpelację radnego Marka Budniaka. Być może zmieni zdanie odnośnie wymalowania ścieżki na deptaku. Co o tym pomyśle myślą mieszkańcy? – Dobra inicjatywa. Łatwiej by było się poruszać rowerem po deptaku – komentuje pani Agata. Pan Marcin uważa jednak, że na deptaku nie ma na to miejsca. – Zwykle jest tam tłoczno, a jeszcze wydzielanie specjalnego pasa dla rowerów raczej się nie sprawdzi. Podejrzewam, że spacerujący nie zwracaliby na to uwagi – tłumaczy. A Wy co o tym myślicie? Zachęcamy Was do udziału w sondzie, w której pytamy o to, czy powinno się zrobić ścieżkę na deptaku? (poniżej)

Czy powinna zostać wymalowana ścieżka rowerowa na deptaku?

PODZIEL SIĘ

8 KOMENTARZE

  1. Deptak, jak sama nazwa wskazuje to strefa dla pieszych. Z lewej i prawej strony mamy sklepy, lokale i piesi powinni swobodnie się przemieszczać a nie uważać na rowerzystów. Ci niech przeprowadzają rowery przez deptak bo miejsca na bezkolizyjną jazdę tam nie ma.

  2. NIE ZAPOMINAJCIE O ŚCIĘŻKACH DLA CHULAJNÓG,PSÓW WYPROWADZNYCH NA 5 M LINKACH,LUDZI ZAPATRZONYCH W SMARTFONY,O POTYKACZACH LEZAKACH ,JEZDZĄCYCH SAMOCHODACH OSOBOWYCH ,CIĘŻAROWYCH ….

  3. rowerzysta poruszający się po chodniku czy deptaku ma się poruszać z prętkością pieszego zgodnie z przepisami więcej policji i mandatów to ostudzi zapędy rowerzystów teraz jadąc rowerem trochę uważają a na ścieszce to chulaj dusza ile się da to bardzo głupi pomysł tyle ja

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here