Kolejny wysokiej klasy specjalista w naszym szpitalu

0
3013
fot. ZielonaNews.pl

– Do grona naszych wybitnych specjalistów dołączył radiolog – dr n. med. Bartosz Żabicki. Swoją wiedzę i umiejętności w zakresie radiologii zabiegowej zdobywał m.in. w Hamburgu, Monachium i Magdeburgu – poinformował Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze.Nowy radiolog w zielonogórskim szpitalu

Kadra zielonogórskiego szpitala wciąż się rozrasta o nowych specjalistów. Teraz przyjęto nowego radiologa, który w swojej pracy stosuje techniki radiologii interwencyjnej, pozwalające osiągnąć efekt porównywalny do otwartych, rozległych zabiegów chirurgicznych, zwłaszcza w zakresie chirurgii naczyniowej. Techniki te są także istotnym uzupełnieniem diagnostyki oraz terapii onkologicznej czy też wsparciem dla technik endoskopowych i zabiegów chirurgicznych praktycznie we wszystkich dyscyplinach klinicznych. W wielu przypadkach są jedyną możliwą bądź zalecaną metoda leczenia.

Czytaj dalej za reklamą —>fot. Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

Dr B. Żabicki jest specjalistą radiologiem i poza diagnostyką obrazową zajmuje się radiologią interwencyjną czyli wykonywaniem małoinwazyjnych zabiegów wewnątrznaczyniowych i pozanaczyniowych pod kontrolą fluoroskopii rentgenowskiej, ultrasonografii oraz pod kontrolą tomografii komputerowej. Jest autorem i współautorem licznych publikacji z zakresu radiologii zabiegowej.

Odbywał staże w Hamburgu, Monachium oraz uczestniczył w licznych kursach prowadzonych przez wiodące ośrodki europejskie. Jako stypendysta Europejskiego Towarzystwa Radiologii Interwencyjnej (CIRSE)  odbył 4-miesięczny staż w Klinice Radiologii i Medycyny Nuklearnej w Magdeburgu, będącej wiodącym europejskim ośrodkiem  mikroterapii onkologicznej. W 2018 r. zdał egzamin EBIR (European Board of Interventional Radiology) potwierdzający  na forum europejskim jego wiedzę i umiejętności w zakresie radiologii zabiegowej.

Czytaj dalej za reklamą —>Jakie dr B. Żabicki ma plany, jeśli chodzi o pracę w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze? Otóż stawia na takie zabiegi jak:

– przezskórne udrażnianie naczyń, zabiegi angioplastyki

– embolizację (zamykanie) wad naczyniowych oraz  krwawiących naczyń bez koniczności otwartego zabiegu operacyjnego

– przezskórny drenaż dróg żółciowych.

Ponadto planuje wspomagać leczenie onkologiczne za pomocą zabiegu chemoembolizacji  w przypadku zmian przerzutowych i pierwotnych w wątrobie, zaś z zespołami lekarskimi oddziałów  neurologii oraz neurochirurgii  chce wprowadzić leczenie ostrej fazy udaru niedokrwiennego za pomocą trombektomii mechanicznej.

Źródło: Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here