Kolejny kulturalny tydzień w mieście. Zobacz, co się będzie działo!

0
459
fot. ZielonaNews.pl

Ostatni tydzień lipcowego Lata Muz Wszelakich przed nami. Tydzień rozpocznie się spacerem z przewodnikiem. Nie zabraknie koncertów, kina w plenerze i przedstawień teatralnych. Zobaczcie, co w programie!

28 lipca, środa
 

17.00 – 19.00 nie nudzę się latem: Zielona Góra – miasto jakie pamiętam – ciąg dalszy nastąpił, spacer z przewodnikiem Januszem Kapałą, Lubuskie Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych (miejsce zbiórki pl. Bohaterów – godz. 16.45)

29 lipca, czwartek  

18.00 z książką na leżaku: spotkanie z… Marzeną Rogalską, autorką książki Kres czasów,  WiMBP im. C. Norwida (sala im. Janusza Koniusza, transmisja FB oraz YouTube Biblioteki Norwida)

19.00 w Zielone(j) gramy: koncert zespołu Jessica Merstein Band, Zielonogórski Ośrodek Kultury (Plac Teatralny)

30 lipca, piątek 

11.00 bajki, bajdy, banialuki: Mucha przed sądem, Teatr Rozrywki Trójkąt z Zielonej Góry, Zielonogórski Ośrodek Kultury (Ogród Botaniczny)

20.00 bluesowe noce: Nikt nam nic nie zrobił koncert zespołu Hańba,Klub Piekarnia Cichej Kobiety bilety

21.30 kino letnie: Miłość aż po ślub reż. Reem Kherici, Zielonogórski Ośrodek Kultury – filia w Starym Kisielinie (Pałac w Starym Kisielinie)

31 lipca, sobota 

10.00 relaks na sportowo z Funfit II, instruktor: Alicja Marczak, Zielonogórski Ośrodek Kultury (Dolina Gęśnika – plaża)

12.00 rodzinny piknik muzyczny z lodami Nordis: Kraina eksperymentów oraz DJ Hannah

Zielonogórski Ośrodek Kultury (Dolina Gęśnika – plaża)

20.00 Artystyczne Gniazdo Cafe Noir: koncert zespołów Factorya oraz Roadhouse, Cafe Noir

21.30 okno na muzykę: Creative Duo w składzie: Agnieszka Wierzbicka (flet) i Anna Blum (harfa), Fundacja Ogrody Kultury im. księżnej Dino, Zielonogórski Ośrodek Kultury (Park Książęcy w Zatoniu)

21.30 rodzinne kino letnie: Mała Wielka Stopa reż. Jeremy Degruson, Zielonogórski Ośrodek Kultury – filia w Starym Kisielinie (Pałac w Starym Kisielinie)

1 sierpnia, niedziela      

19.00 wieczory u luteranów: wykonanie Cappella Viridimontana, Towarzystwo Śpiewacze Cantores (Kościół Ewangelicki) bilety: 20 i 10 zł, młodzież szkolna bezpłatnie, W zielone(j) gramy

Jessica Merstein Band

Liderką zespołu jest Jessica Merstein, wokalistka i skrzypaczka, finalistka programu telewizyjnego TVN „Mam Talent”. Na swoim koncie ma także osiągnięty IV Etap niemieckiego programu telewizyjnego RTL „Deutschland sucht den Superstar” (odpowiednik polskiego programu „Idol”) oraz występy w innych programach telewizyjnych t.j. „Dzień Dobry TVN” czy „Rozmowy w toku”. Zajmuje się kompozycją, aranżacją i pisaniem tekstów także materiał zagrany na koncertach jest autorskim projektem. Wspólnie z zespołem, który składa się z profesjonalnych i doświadczonych muzyków, mających w swoim życiorysie także wiele osiągnięć, tworzy grupę JESSICA MERSTEIN. Zespół grał już saporty m.in. przed takimi gwiazdami jak Blue Cafe, Happy Sad i Dawid Kwiatkowski. Każdy z muzyków jest indywidualistą co jest ogromnym atutem, ponieważ dzięki temu powstaje wyjątkowe brzmienie zespołu. Wzorem dla muzyków jest zagraniczna muzyka rockowa z lat 60-tych i 70-tych. Melancholię i zbliżone brzmienie charakterystyczne dla klasyki rocka słychać właśnie w autorskim programie. Jednym z przykładów jest utwór pt. „Better World” , który zajął I Miejsce w plebiscycie radiowym „Przebojem na antenę” Radia Zachód i reprezentował województwo Lubuskie na ogólnopolskim finale w Hajnówce 2015. Utwór został także wydany na składance PNA.

Brzmienie zespołu to mocna dawka rocka połączony z elementami funku i klasycznych skrzypiec. Ciekawe połączenie gatunków, niebanalne rozwiązania harmoniczne plus indywidualizm i kunszt gry muzyków daje niepowtarzalny sound zespołu.

Bajki, bajdy, banialuki

Mucha przed sądem

Spektakl Teatru Rozrywki Trójkąt, przeznaczony dla dzieci od lat trzech. Opowiada o bardzo ważnych zagadnieniach – higienie, a przy tym o tolerancji i otwartości wobec innych ludzi. Akcja rozgrywa się w świecie owadów, w którym Mucha zostaje oskarżona o wiele przestępstw. Sąd owadów, przy pomocy przysięgłych (widzowie) stara się wydać sprawiedliwy wyrok i przesądzić o winie, lub niewinności oskarżonej – spektakl zawiera elementy interakcji z widzami. W przedstawieniu bierze udział trójka aktorów. Wykorzystano w nim efektowne i dowcipne kostiumy, oraz bardzo duże rekwizyty. Spektakl został oprawiony piosenkami z autorską muzyką i osadzony w modułowej scenografii mogącej zmieścić się w stosunkowo niewielkiej przestrzeni, jak również, po zastosowaniu wszystkich modułów, efektownie zaistnieć na każdej scenie.

 Okno na muzykę

Anna Blum Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie harfy Katarzyny Staniewicz-Wasiółki. W 2010 ukończyła także Studia Podyplomowe w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu na kierunku Menedżer Kultury. W latach 2004–2006 studiowała muzykologię na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza. Brała udział w licznych kursach mistrzowskich u wybitnych harfistów, uczestniczyła w Polsko-Niemieckim Sympozjum Harfowym w Krakowie, występowała na Międzynarodowym Festiwalu Harfowym w Katowicach. Pracę zawodową rozpoczęła od współpracy z Filharmonią Łódzką w 2005 (koncert z okazji „Roku Rubinsteina” w Filharmonii Berlińskiej i Theatre Royal de la Monnale w Brukseli). Od tego czasu współpracuje z wieloma polskimi filharmoniami ( m. in. Filharmonią Szczecińską, Sudecką, Poznańską.) Od 2007 jest pierwszą harfistką Filharmonii Zielonogórskiej. Tu debiutowała jako solistka. Od ukończenia studiów koncertuje jako solistka i kameralistka (na harfie pedałowej i celtyckiej). Od 2012 związana jest z Teatrem Wielkim w Poznaniu.

Agnieszka Wierzbicka W 2005 roku ukończyła studia muzyczne w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie fletu ad. Marii Grochowskiej. A w 2012r podyplomowe studia w Hochschule fur Kunste w Bremen w klasie fletu prof. Harriego Starrefelda. Brała udział w wielu konkursach oraz mistrzowskich kursach w kraju i zagranicą. Była pierwszą flecistką młodzieżowej orkiestry Euroregionu Nysa „Europera” .Od 2005 jest solistką Filharmonii Zielonogórskiej z którą koncertuje w kraju i zagranicą. Od 2007 prowadzi klasę fletu w PSM I stopnia im. Fryderyka Chopina w Krośnie Odrzańskim. W latach 2007-2013 była członkinią Big Bandu przy Uniwersytecie Zielonogórskim z którym dokonała wielu nagrań.

 Kino letnie

Miłość aż po ślub

Bezpruderyjna komedia o miłości, zdradzie i o tym, że czasem łatwiej zorganizować szczęście komuś niż sobie. Czasem najlepszym wyjściem jest wyjście za mąż. Juliette zajmuje się organizacją ślubów, ale sama jest zadowoloną z życia singielką.

 Mała wielka stopa

Adam jest zwyczajnym, trochę nieśmiałym nastolatkiem. Pewnego dnia wyrusza na wyprawę w poszukiwaniu dawno zaginionego taty. Nie spodziewa się, że już wkrótce odkryje pewien włochaty rodzinny sekret. Otóż jego tata jest potomkiem legendarnego Yeti i od lat mieszka w puszczy. Oczywiście Adam też ma w sobie geny tej niezwykłej istoty, a to niesie ze sobą pewne niezwykłe konsekwencje. Chłopak podobnie jak jego tata posiada szczególne super moce. Wkrótce będzie musiał ich użyć, by obronić siebie i ojca przed tropicielami, którzy na zlecenie pewnej firmy futrzarskiej od lat szukają Yeti. Szykuje się wieeeelka przygoda!

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here