Kolejny dealer narkotyków zatrzymany (ZDJĘCIA, WIDEO)

1
829
fot. KMP Zielona Góra

Zielonogórscy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową uzyskali informacje operacyjne, że w jednym z mieszkań na terenie Zielonej Góry przebywa 35-latek, który może posiadać znaczne ilości narkotyków.

– Jak ustalili, mężczyzna ten najprawdopodobniej planował wprowadzić je do obrotu na terenie Zielonej Góry i okolic. Decyzją Sądu Rejonowego w Zielonej Górze, został aresztowany na 3 miesiące – informuje Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.
W trakcie prowadzonych działań, gdy policjanci mieli już uzasadnione podejrzenie, że mężczyzna ma narkotyki podjęli decyzję o zatrzymaniu. Mężczyzna na widok policjantów był bardzo nerwowy i próbował uciec do mieszkania.  – Po przeszukaniu w jego mieszkaniu funkcjonariusze zwalczający przestępczość narkotykową znaleźli ponad 128 gramów marihuany przechowywane w szklanych słoikach i plastikowych torebkach. Ponadto zabezpieczyli 4 młynki do   Zatrzymany 35-latek jest znany Policji i był już wcześniej notowany za podobne przestępstwa. Tym razem usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających i przygotowania do wprowadzania tych środków do obrotu. Za te przestępstwa wg. Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności – informuje rzeczniczka policji.

Od początku roku to już kolejna osoba zatrzymana z dużą ilością narkotyków, a następnie aresztowana przez sąd. Zaledwie miesiąc temu policjanci zatrzymali mężczyznę, który miał duże ilości marihuany i decyzją Sądu Rejonowego w Zielonej Górze został aresztowany na 3 miesiące. – Pod koniec lutego natomiast, w wyniku prowadzonych działań operacyjnych sulechowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową zielonogórskiej komendy miejskiej doprowadzili do zatrzymania 6 osób podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. Dwie z zatrzymanych osób – kobieta i mężczyzna – usłyszeli zarzuty związane ze sprzedażą znacznych ilości narkotyków: 1 kilograma marihuany i 2,5 kg amfetaminy. Oboje zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące – wymienia M. Stanisławska.

Każdego roku zielonogórscy policjanci prowadzą dziesiątki takich spraw. Pomimo zagrożenia wysoką karą i eliminacji z rynku dilerów, cały czas pojawiają się osoby, które skuszone perspektywą łatwego i szybkiego zarobku, podejmują to ogromne ryzyko. W konsekwencji jednak trafiają przed wymiar sprawiedliwości, gdyż wykrywalność przestępstw narkotykowych na terenie powiatu zielonogórskiego od lat wynosi ponad 90%, a w ostatnim roku wyniosła 94%.

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. “zagrożenie wysoką karą” w praktyce oznacza, że jeśli delikwent w ogóle stanie przed sądem, to zeznaje, że do zeznań został zmuszony biciem i jest po sprawie albo w najlepszym razie dostaje wyrok w zawieszeniu. Dlatego dilerzy w nosie maja kary i spokojnie handlują dalej.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here