Kolejne dwa nowe ronda prawie gotowe (ZDJĘCIA)

5
918
fot. ZielonaNews.pl
Prace przy budowie dwóch ronda, tego przy ul. Wrocławskiej na skrzyżowaniu z ul. Pileckiego i drugiego przy południowych węźle przy S3 są na ukończeniu. W przypadku pierwszego prac jest nieco więcej, w przypadku drugiego zostały do wymalowania na niektórych fragmentach pasy.
Rondo przy węźle przy S3 umożliwia wjazd na S3 w kierunku Wrocławia, a także umożliwia przejazd w stronę Starego Kisielina i na kolejne (gotowe już) rondo kierujące w stronę Poznania Budowę ronda zleciła GDDKiA.
Nieco więcej prac jest jeszcze przy rondzie na ul. Wrocławskiej, ale i tutaj widać, że prace idą prężnie. Jak informował nas na początku miesiąca Paweł Urbański z departamentu inwestycji i zarządzania drogami w urzędzie miasta, rondo powinno być gotowe do końca listopada.
W kwietniu podpisano umowę na budowę ronda na skrzyżowaniu ul. Wrocławskiej z ul. Pileckiego. Koszt inwestycji to 7,3 mln zł. Wykonuje ją firma Kontrakt, która zajmowała się modernizacją ul. Boh. Westerplatte. W ramach budowy wykonano rozbiórkę konstrukcji jezdni i elementów ulicy, wycięto część drzew i krzewów. Powstało tu rondo, wyspy kierujące. Przebudowywane są chodniki, a ma być także ścieżka rowerowa. W ramach budowy ronda ma zostać wykonana także budowa zatoki autobusowej z wiatami.

PODZIEL SIĘ

5 KOMENTARZE

  1. Tylko szkoda, że rondo przy Pileckiego nie ma od strony Raculi 2-ch pasów – jeden w kierunku centrum, drugi właśnie w ul. Pileckiego

  2. Dobrze, że na tablicy jest zaznaczone, że patronem miasta jest Urban I bo w niebie jest trzech papieży Urbanów i trzeba wiedzieć do którego się modlić, żeby tam u góry bałaganu nie narobić.

  3. A ja jestem niezmiernie ciekaw kto wpadł na pomysł montażu tych żółtych elementów rozdzielających pasy.
    Jak mają się tam zmieścić ciężarówki jeżdżące codziennie setkami, przecież te ronda są na nie za ciasne i wiadomym jest że będą jeździć środkiem. Wczoraj rano zamontowane, po południu kilka a dziś kilkanaście elementów zniszczonych. Tylko śruby z drogi wystają. Pozostaje czekać na te przebite koła.

  4. No właśnie. Ronda na węźle. Raz, że są za małe. Dwa te słupki rozdzielające pasy. Jadąc od Kisielina, skręcając na S-kę jadąc po rondzie nagle najeżdża się na pierwszy ze słupków.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here