Kolejna stacja paliw ma powstać w Zielonej Górze. Miasto czeka na uwagi mieszkańców

1
3773
fot. ZielonaNews.pl
Przy ul. Racula- Głogowska być może powstanie stacja paliw BP. Póki co miasto ogłosiło, że rozpoczęło tzw. procedurę udziału społeczeństwa w postępowaniu w sprawie wydania decyzji o  o środowiskowych uwarunkowaniach dla tego przedsięwzięcia. Zielonogórzanie mogą złożyć swoje uwagi, a także wnioski. Magistrat udostępni też odpowiednią dokumentację.


Gdzie powstanie stacja?

Stacja wraz z infrastrukturą miałaby powstać na działkach nr 198/4, 198/15, 198/16, 198/17, 198/18 i 198/19 obr. 44 przy ulicy Racula-Głogowska w Zielonej Górze. Teraz mieszkańcy mogą zapoznać się z odpowiednią dokumentacją (tj. wnioskiem, raportem o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko, opinią Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Zielonej Górze, uzgodnieniem warunków realizacji przedsięwzięcia Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gorzowie Wlkp.) w Biurze Ochrony Środowiska Departamentu Rozwoju Miasta Urzędu Miasta Zielona Góra (pok. 108 budynku przy ul. Generała Jarosława Dąbrowskiego 41 w Zielonej Górze) w godz. 730-1600 w poniedziałki i 730-1530 od wtorku do czwartku i 730-1500 w piątki).


Można zgłaszać uwagi

Zainteresowani mogą złożyć uwagi i wnioski odnośnie planowanego przedsięwzięcia. Uwagi i wnioski składać można w dniach: 21 sierpnia 2019 r. – 20 września 2019 r., w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Zielona Góra, ul. Podgórna 22, stanowisko 5 lub 6, ustnie do protokołu w Biurze Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Zielona Góra, ul. Generała Jarosława Dąbrowskiego 41, pok. 108 lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej na adres rozwojmiasta@um.zielona-gora.pl . Uwagi i wnioski złożone po tym terminie pozostawia się bez rozpatrzenia.Decyzję wyda prezydent po rozpatrzeniu uwag

Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach wydana zostanie przez prezydenta miasta Zielona Góra po rozpatrzeniu uwag i wniosków oraz po wcześniejszym zaopiniowaniu przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Zielonej Górze i po uzgodnieniu warunków realizacji przedsięwzięcia z Regionalnym Dyrektorem Ochrony Środowiska w Gorzowie Wlkp. Informację znajdziecie także na stronie urzędu miasta —> http://bip.zielonagora.pl/76/16159/Ogloszenie_o_rozpoczeciu_procedury_udzialu_spoleczenstwa/

 

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Ulica Glogowska w Raculi jest dosyć długa a nieliczni po numerze geodezyjnym będą wiedzieli które to miejsce. A może by tak bardziej opisowo pokazać mieszkańcom, o które to miejsce chodzi?
    Gazeta to nie biuletyn urzędowy księciunia.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here