Kolejna afera z udziałem urzędu miasta? Magistrat umorzył 100 tys. zł

4
1812

O kolejnej aferze miejskiej pisze portal Moja Zielona Góra. Chodzi o niezapłacone należności za wynajem należących do miasta pomieszczeń. Kwota, o którą chodzi to ok. 100 tys. zł.

Ale od początku. W 2014 roku zostaje powołane do życia Stowarzyszenie Lubuskie Media w skład której wchodzi Radio Index, Uzetka, i Telewizja RTV Lubuska. Stowarzyszenie wynajmowało lokale w budynku przy Al. Niepodległości, gdzie teraz także swoją siedzibę ma m.in. Rado Index. Sęk w tym, że, jak donosi portal Moja Zielona Góra, owo stowarzyszenie przestało płacić za czynsz. I nie płaciło długo, tak, że należności odłożyło się kilkadziesiąt tysięcy. Stowarzyszenie jednak przestało istnieć, ale dług pozostał.  – Z dokumentu do którego udało nam się dotrzeć wynika, że pierwszy brak wpłaty nastąpił już w sierpniu 2015 roku. Potem przez kolejnych sześć miesięcy stowarzyszenie nadal nie płaciło, a zadłużenie rosło w zastraszającym tempie. Na dzień 25 lipca 2016 roku zdaniem urzędników urosło do kwoty 93998,04 zł a odsetki z tego tytułu wynosiły 5465,06 zł.  Łącznie daje to kwotę blisko 100 tysięcy złotych. Co ciekawe nikt w urzędzie miasta nie wpadł na pomysł, aby zerwać umowę z nierzetelnym najemcą po pierwszych brakach wpłat. Tę patologiczną sytuację tolerowano przez dłuższy czas. Po drodze co prawda wysłano wezwanie do zapłaty, ale było ono bezskuteczne – czytamy na portalu Moja Zielona Góra. Donosi on także, że miejscy prawnicy zamiast próbować odzyskać należności uznają, że skoro stowarzyszenie nie istnieje od 2016 roku, to nie ma możliwości egzekucji należności.  –> Więcej przeczytacie na portalu Moja Zielona Góra.

PODZIEL SIĘ

4 KOMENTARZE

  1. Ciekawe jaką odpowiedź “niepełnosprawny” tym razem wysmaży . A barany wielbiciele jego “talentów” chcą wciąż to coś mieć za prezydenta .

  2. I tak właśnie ma być! Nie ważne co zrobi Pan Prezydent, należy go popierać. Cała Zielona na Janusza! A kto nie głosuje, ten … z Goszofa! Brawo ktoś, nasze układy są najlepsze, bo są najnajnajsze! I nikt nam nie powie, że czarne jest czarne, a białe jest białe.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here