Kody do Legimi będą dostępne tylko podczas wizyty w bibliotece

0
321
fot. ZielonaNews.pl

Wojewódzka i Miejska Biblioteka w Zielonej Górze podjęła decyzję o zmianie zasad wydawania kodów do Legimi. Ma to związek z luzowaniem obostrzeń związanych z COVID-19.

– Kody będą wydawane jedynie podczas osobistej wizyty w Bibliotece, w godzinach jej otwarcia – informuje na swoim fanpage Góra Mediów. Przesłanie kodu w formie elektronicznej będzie możliwie po rozmowie telefonicznej, ale tylko w uzasadnionych przypadkach (sytuacja losowa, zdrowotna).

Gdzie są dostępne kody do Legimi?

Kody są dostępne w mediatece Góra Mediów (al. Wojska Polskiego 9, I p.), Mediateka Szklana Pułapka (Palmiarnia, ul. Wrocławska 12A, I p.), Lubuskie Laboratorium Książki (ul. Makowa 12, Jędrzychów), Filie Biblioteki Norwida w Zielonej Górze:
– Filii nr 1 (ul. Ptasia 32),
– Filii nr 4 ( ul. Podgórna 45),
– Filii nr 5 (ul. Żołnierzy II Armii 30-40),
– Filii nr 8 (ul. Spawaczy 13a)
– Filii nr 12 (ul.Morelowa34).
Opcja przesyłania kodów drogą pocztową była znacznym ułatwieniem dla wielu osób, zwłaszcza tych, które pracują w godzinach pracy biblioteki.
Biblioteka Norwida otwarta jest w następujących godzinach:
Poniedziałek i Czwartek: 11-18
Wtorek, Środa, Piątek – 9-16

Dlaczego tylko stacjonarnie?

Biblioteka w komentarzu pod jednym z postów prosi Czytelników o cierpliwość i wyjaśnia powód zmiany warunków korzystania z kodów. – Decyzja podyktowana jest faktem, iż kody wydawane mailowo rozchodziły się w ciągu kilku pierwszych godzin po północy pierwszego dnia ich wydawania. Chcemy także dać szansę tym czytelnikom, którzy korzystają z naszej oferty głównie stacjonarnie. Kody będą wydawane od 2 sierpnia. Jest to poniedziałek, więc biblioteka będzie otwarta do godziny 18.00. Dzięki takiemu rozwiązaniu jest szansa, że ilość kodów nie wyczerpie się w ciągu kilku godzin. Osobiste przyjście do biblioteki ma także pewną wartość dodaną. Będąc na miejscu można przypadkiem trafić na jakąś nowość lub inną atrakcję – informuje biblioteka.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here