Kocięta wyrzucone na śmietnik. Uratowali je policjanci

0
393
fot. Lubuska Policja

Błyskawiczna interwencja słubickich policjantów uratowała życie czterem małym kociętom. Bezbronne zwierzaki zostały wyrzucone do kontenera na śmieci na jednym z słubickich osiedli.
Wyrzucił kocięta na śmietnik

-Informację o wyrzuconych do śmietnika narodzonych kotkach, policjanci otrzymali w niedzielę (31 maja). Z relacji zgłaszającego wynikało, że młody mężczyzna wyrzucił do kontenera na śmieci bezbronne zwierzęta – informuje Lubuska Policji.

Po chwili na miejscu pojawił się patrol policji w składzie sierż. Damian Iwaszkiewicz oraz sierż. Łukasz Pasiński. – Mundurowi nie zwlekając wydobyli z kosza cztery nowonarodzone kotki,  które jeszcze żyły.  Policjanci na miejscu ustalili, kto porzucił kociaki. Okazało się, że to 18-letni syn właścicieli kotki, która chwilę wcześniej się okociła – wyjaśnia policja.

Kotki wróciły do mamy
Policjanci oddali kocięta mamie, która czule zaczęła je lizać. Na miejsce został wezwany również weterynarz, który ocenił, że zwierzęta są w dobrej kondycji i mogą pozostać przy swojej mamie. Zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt właściciel porzucający zwierzę musi liczyć się z surową karą. Za znęcanie się nad zwierzęciem grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here