Kobieta zażyła dużą ilość tabletek. Policjanci zjawili się na czas

0
602
fot. KMP Zielona Góra

To kolejna próba samobójcza w ostatnim czasie, która dzięki wsparciu policjantów nie powiodła się.
Kobieta Kobieta chciała odebrać sobie życie

Dwa dni temu informowaliśmy o mężczyźnie, który chciał popełnić samobójstwo w okolicach dworca PKP (czytaj więcej: Próba samobójcza zarejestrowana na kamerach monitoringu. Udało się uratować mężczyznę). Teraz policjanci po raz kolejny wykazali się ratując kobietę. – e wtorek (21 lipca) po południu, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze – podkom. Sławomir Wojsa, przyjął zgłoszenie od terapeutki, którą zaniepokoiła telefoniczna rozmowa z pacjentką. Ta poinformowała ją, że chce odebrać sobie życie i zażyła już tabletki – informuje Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Nie wiadomo było, kim jest kobieta…
Policjanci poza numerem telefonu nie mieli żadnych innych informacji o kobiecie, która potrzebowała pomocy. – Dyżurny zielonogórskiej Policji wykazał się jednak profesjonalizmem i dzięki policyjnym bazom danych, ustalił gdzie może ona przebywać. We wskazane miejsce szybko udali się policyjni wywiadowcy. Funkcjonariusze odnaleźli kobietę, która znajdowała się w bardzo złym stanie psychicznym. Ustalili także, że zażyła ona dużą ilość tabletek. Policjanci wezwali na miejsce załogę Pogotowia Ratunkowego, a do czasu przyjazdu ratowników, udzielali kobiecie pomocy – relacjonuje M. Barska.

Trafiła do szpitala
Kobieta została przetransportowana do szpitala. – Kolejny raz dzięki swojemu opanowaniu, doświadczeniu i znajomości terenu zielonogórscy policjanci zapobiegli ludzkiej tragedii – podsumowuje rzeczniczka policji.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here