Główne ulice miasta zaśmiecone. Członkowie PO mają pomysł na poprawienie estetyki miasta (ZDJĘCIA)

3
299

Dzisiejsza (14.12) konferencja klubu PO poruszała temat ważny dla mieszkańców i miasta. Ostatnim czasem dużo mówi się o czystości powietrza w mieście, ale warto jednak spuścić wzrok i spojrzeć na to, co dzieje się na naszych chodnikach.

Pomoc online

Członkowie PO mówili dziś o zanieczyszczonych ulicach miasta, o śmieciach kilka metrów od jezdni, domów i osiedli. I o tym, że służby miejskie niewiele z tym robią – Dopiero w momencie zgłoszenia przez mieszkańców i radnych jest coś z tym problemem robione, a nie jest to monitorowane na bieżąco – powiedział Grzegorz Gryncewicz z klubu PO. Zaznacza również, że problem ten występuje w wielu miejscach w mieście. – Nie może być tak, że mieszkańcy zgłaszają się do radnych, czy mediów lokalnych i dopiero po ich interwencji zaczyna się w mieście coś dziać. Tu akurat należą się podziękowania Marcinowi Pabierowskiemu, który podjął się interwencji na ul. Ceglanej i złożył interpelacje w sprawie zanieczyszczenia w tym miejscu – powiedział Andrzej Janecki z PO. Członkowie Platformy Obywatelskiej apelują do straży miasta o systematyczne interweniowanie w sprawach zgłaszanych przez mieszkańców, a także monitorowanie miasta pod kątem nielegalnych wysypisk śmieci. – Apelujemy również, aby Zakład Gospodarki Komunalnej stworzył zakładkę na swojej stronie, gdzie mieszkańcy miasta mogliby zgłaszać prośby o interwencje, wskazywać zaśmiecone miejsca – dodał G. Gryncewicz. Jak twierdzą zgłoszenia online mogłyby usprawnić dialog między mieszkańcami, a służbami, co wpłynęłoby na szybkie interwencje.

Główne ulice miasta zaniedbane

Członkowie PO zauważają, że problem nie dotyczy bocznych ulic miasta, ale tych głównych. – Nie może być tak, że na jednej z głównych ulic przy nowo powstałym chodniku rośnie wielki konar od drzewa, które jest niedaleko – zauważa A. Janecki. Zanieczyszczenia na chodnikach, czy ulicach występują – jak wskazują członkowie PO – na ul. Wazów, Objazdowej, Parkingu przy Palmiarni. W mieście jest wiele nieuporządkowanych miejsc, chociażby od opadających liści, które nie są sprzątane regularnie. Wiele ławek w mieście również wymaga wymianie. Platforma Obywatelska zapowiedziała interwencje w tej sprawie i działania, które sprawią, że nie tylko powietrze w mieście będzie czyste, ale także chodniki.

PODZIEL SIĘ

3 KOMENTARZE

  1. Problem śmieci, nieładu i ogólnej bylejakości terenów zielonych występuje przede wszystkim na osiedlach podlegających pod ZGKiM. Spółdzielnie mieszkaniowe lepiej potrafią o nie zadbać…

  2. Kampania wyborcza młodych znikąd, nagłe wake-up. A Pan Grzegorz dalej studiuje czy już kurek w samorządzie studenckim zakręcony…

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here