Klienci Focus Mall zostawili pół tony karmy dla zwierzaków

0
336
fot. Materiały prasowe Focus Mall Zielona Góra

Ponad 370 kg suchej karmy, 140 kg puszkowanego jedzenia oraz wiele innych artykułów zoologicznych i higienicznych przekazali odwiedzający Focus Mall na rzecz Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze. Akcja zorganizowana na terenie galerii miała na celu także promocję odpowiedzialnej adopcji psów i kotów.

Od początku lipca uwagę klientów Focus Mall przykuwały fotografie sympatycznych podopiecznych zielonogórskiego schroniska. Wystawa, przedstawiająca zarówno czworonogi czekające na adopcję, jak i te, które w ostatnim czasie znalazły już kochający dom, wzbudzała duże zaciekawienie, nie tylko wśród dzieci . Razem z zainteresowaniem, miłośnicy zwierząt okazywali także swoje wielkie serca – do pojemnika oznaczonego charakterystycznym logotypem „Zbiórka na Burka”, poza kilogramami karmy dla psów i kotów, trafiały codziennie także środki czystości, zabawki, koce i legowiska, a także materiały biurowe dla administracji schroniska.

Rozmiar pomocy przerósł oczekiwania

– Po raz kolejny klienci Focus Mall pokazali, że los zwierząt nie jest im obojętny. Rozmiar zbiórki przerósł nasze oczekiwania. Kolejne partie darów przekazywaliśmy schronisku na bieżąco, częściej niż pierwotnie planowaliśmy, bo zwyczajnie nie mieściły się w pojemniku – mówi Anna Łukasiewicz, Specjalista ds. marketingu w Focus Mall.

Dla czworonogów Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt efekt akcji to więcej niż pełna miska i nowe posłanie. Magdalena Zwolska, rzeczniczka Stowarzyszenia Inicjatywa dla Zwierząt, przyznaje, że chociaż wystawa nie zaowocowała lawinowym wzrostem liczby adopcji, to pozytywnie ocenia jej wpływ na zwiększenie świadomości mieszkańców i ich zainteresowanie potrzebami schroniska.

Rośnie zainteresowanie bezdomnymi zwierzętami

– Wraz z łagodzeniem pandemicznych obostrzeń, obserwujemy rosnące zainteresowanie wolontariatem czy wznowionymi po przerwie spacerami z psiakami. Mamy nadzieję, że koniec sezonu wakacyjnego wpłynie na dalszy rozwój naszej schroniskowej społeczności i zwiększenie liczby adopcji – po urlopach mamy wreszcie więcej czasu, aby odpowiednio zaaklimatyzować nowego członka rodziny. Pamiętajmy tylko, że to przyjaźń i odpowiedzialność na lata – zaznacza Magdalena Zwolska.

Z różnymi formami wsparcia Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze można zapoznać się na stronie schroniska – www.schroniskozg.pl. Ośrodek zapewnia obecnie opiekę ponad 150 psom oraz 100 kotom w różnym wieku.

Źródło: Focus Mall Zielona Góra materiały prasowe

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here