Dziś ruszają pierwsze seanse w kinie pod chmurką. Jakie filmy zobaczymy?

0
4751
kino plenerowe w Zielonej Górze
zdjęcie ilustracyjne/ fot. ZielonaNews.pl

Już dzisiaj, 10 czerwca o godz. 21, odbędą się pierwsze seanse w kinie plenerowych zorganizowanym przez Archiwum Państwowe w Zielonej Górze. Jakie filmy zobaczymy?
Kino plenerowe w Zielonej Górze

Uruchomienie kina plenerowego ma związek z Międzynarodowym Tygodniem Archiwów, który będzie obchodzony w dniach 8-14 czerwca. –  Kolejny raz przygotowujemy kino plenerowe. Pierwszy seans już 10 czerwca o godzinie 21:00 przed naszą siedzibą (Al. Wojska Polskiego 67A). Kolejne spotkania planujemy na 19 i 26 czerwca – informuje Archiwum Państwowe w Zielonej Górze.

Oddaj głos na film, który chcesz zobaczyć w kinie plenerowym
O tym jakie filmy dziś zobaczymy zdecydowali w głosowaniu sami mieszkańcy. Znamy już wyniki głosowania.  – Najpierw pokażemy Spadł z pieca gołąbek… (1985 r.) – reportaż z dorocznych biesiad koźlarskich w Nądni (zdobył 23 głosy (7,2%)).  Następnie pokazana będzie Linia automatycznego spawania ścian wagonu (1973 r.) -film zrealizowany na zlecenie „Zastalu”, prezentujący proces produkcji wagonów – 26 głosów (8,2%). Trzecim filmem będą Wędrówki lubuskie (1967 r.) – reportaż o ośrodkach wypoczynkowych na Ziemi Lubuskiej – 26 głosów (8,2%). Czwarty – dla relaksu – Pijany reportaż (1958 r.) – 32 głosy (10%). I wreszcie zwycięzca, który otrzymał najwięcej głosów (40 głosów, 12,5%) – Lato w Łagowie (1972 r.) reportaż z Lubuskiego Lata Filmowego – informuje Archiwum Państwowe w Zielonej Górze. Łączny czas seansu  to ok. 60 min. Organizatorzy proszą o zachowanie obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here