Kino Letnie na Placu Teatralnym. Co zobaczymy?

0
511
plac teatralny kino letnie
fot. ZielonaNews.pl

Lato Muz Wszelakich trwa w najlepsze. W ramach cyklu odbywają się także seanse kinowe na świeżym powietrzu. Aż dwa odbędą się już w najbliższy weekend.
Kino Letnie na Placu Teatralnym

W piątek, 17 lipca, na scenie rozstawionej na placu teatralnym zobaczymy film Muza dokumentu. Być mistrzem…. Z kolei 18 lipca, w sobotę, zobaczymy 7 uczuć w reżyserii Marka Koterskiego. Oba seanse rozpoczną się o godz. 21.30. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale ilość miejsc na widowni na Placu Teatralnym jest ograniczona do 150 osób. Należy także pamiętać o o zachowaniu wszystkich zasad związanych z reżimem sanitarnym, w tym o zachowaniu 2-metrowego dystansu lub noszeniu maseczek. Poniżej znajdziecie opisy filmów, które będą wyświetlane w kinie letnim.
17 lipca, godz. 21.30 Plac Teatralny

Muza dokumentu. Być mistrzem…:

Over the Limit, reż Marta Prus (Grand Prix X Solanin, dokument, 72 min.),

20-letnia Rosjanka Margarita Mamun trenuje gimnastykę artystyczną. W przygotowaniach do olimpiady w Rio de Janeiro pomagają jej dwie trenerki, reprezentujące różne podejścia do sportowego sukcesu i wchodzące z bohaterką w odmienne relacje. Film w emocjonalny sposób opowiada o psychicznych kosztach, jakie niesie ze sobą uprawianie wyczynowego sportu. Pokazuje, jak dążenie do mistrzostwa łączy się z brutalnym hartowaniem charakteru zawodniczki.

18 lipca, godz. 21.30, Plac Teatralny

Muza fabuły. Mistrzowie Kina:

7 uczuć, reż. Marek Koterski (fabularny, 120 min.)

Radość, złość, smutek, strach, samotność, wstyd i poczucie winy. Adaś Miauczyński powraca do czasów swojego dzieciństwa, kiedy – jak większość z nas – miał spory problem z nazywaniem towarzyszących mu wtedy emocji. Aby poprawić jakość swego dorosłego już życia, postanawia powrócić do tamtego nie do końca – jak się okazuje – beztroskiego okresu, by nauczyć się przeżywania siedmiu podstawowych uczuć. Ta ekstremalnie nieprzewidywalna podróż do przeszłości obfituje w szereg przezabawnych, wręcz komicznych sytuacji, ale niesie za sobą również moc wzruszeń i refleksji.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here